Antalya derbisi Manavgat Atatürk Stadyumu’nda Manavgat Belediyespor ile Kestelspor arasında oynandı. Kestelspor deplasmanda rakibi Manavgatspor’u 1-4 mağlup etti.
Kestelspor, 26. dakikada sağ kanattan gelişen bir atakta Mehmet Küçükdurmuş’un attığı golle eşitliği bozdu. Bu gol maça biraz hareket getirse de ev sahibi Manavgat Belediyespor, hüzumda oldukça etkisiz kaldı. Rakibine göre daha organize görünen ve daha fazla pas yapan Kestelspor, 34. dakikada Bulut Akbaş, orta alanda kaptığı topla hızla rakip ceza alanı önüne kadar sokuldu. Ceza alanı dışından oldukça sert vuran Bulut’un şutu köşeden ağlarla buluştu. Maçta 2-0’lık skor üstünlüğünü yakalayan Kestelspor, devreyi de iki farkla önde kapamayı başardı.
MANAVGAT İLK YENİLGİSİNİ ALDI
Maçın ikinci devresine beklendiği gibi Manavgat Beleidyespor baskılı başladı. Kestelspor’un savunma güvenliğini ön planda tuttuğu ikinci devrede ev sahibi ekip Manavgat Belediyespor, yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi. Kontra ataklarla gol arayan Kestelspor 82. dakikada Mehmet Küçükdurmuş’un uzaktan ve yerden sert şutuyla farkı 3’e çıkardı.
Kestelspor, maçın uzatma dakikalarında kontra atakla gelişen pozisyonda Bulut Akbaş’ ile kaleci karşı karşıya kaldı. Bulut, kendisinin ikinci takımının 4. golüne adını yazdırdı. Karşılaşma 4-1 Kestelspor’un galibiyetiyle tamamlandı ve grubun yeni lideri Kestelspor oldu. Manavgat ise ilk yenilgisini aldı.