Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan ‘Okul 2023′ projesi kapsamında ’40 Dakika Ders, 40 Dakika Teneffüs’ uygulaması, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminde Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu’nda da uygulanacak.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın 2023 eğitim vizyonunda yer alan teneffüs saatlerinin artırılmasıyla ilgili Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Okul 2023′ projesi kapsamında ’40 Dakika Ders 40 Dakika Teneffüs’ uygulaması ikinci dönem başlayacak. İlk defa Antalya’da hayata geçirilecek proje, Aksu’daki Cihadiye İlkokulu ve Ortaokulu, Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu, Finike’deki İsmail Erol İlkokulu, Gazipaşa’daki Burhan İlkokulu ve Ortaokulu, Kaş’taki Dirgenler İlkokulu, Palamut İlkokulu ve Ortaokulu, Kemer’deki Merkez İlkokulu, Hacı Mehmet Saygın İlkokulu ve Kumluca’daki Mavikent Çanakçı 75. Yıl İlkokulu olmak üzere toplam 12 gönüllü okulda uygulanacak. Uygulama, 2019-2020 eğitim öğretim yılının sonuna kadar devam edecek.
40 DAKİKALIK TENEFFÜS ETKİNLİĞİ 9 KATEGORİDEN OLUŞUYOR
Teneffüs sürelerinin 40 dakikaya uzatılmasıyla öğrencilerin ilgi, yetenek ve mizaçlarına uygun alanda bireysel gelişimlerini destekleyen bir okul ekosistemi oluşturulacak. 40 dakikalık teneffüste ‘Spor Etkinlikleri, Halk Oyunları, Müzik ve Gösteri Etkinlikleri, Görsel Sanat Etkinlikleri, Bilgisayar Etkinlikleri, Model Uçak Yapımı, Kişisel Gelişim, Geleneksel Çocuk Oyunları Ve Yabancı Dil’ ana etkinlik toplam 9 kategoriden oluşacak. Öğretmenlerin, Halk Eğitim Merkezlerindeki usta öğreticilerin eğitim vereceği teneffüs etkinliklerinde öğrenciler kendilerine uygun etkinliği seçecek.

Önceki İçerikKestel’de Fırtına trafik lambasını devirdi
Sonraki İçerikMedilas Estetik ve Güzellik merkezi 14. Yılını kutladı