CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mahmutlar’a geldi. Yaklaşık bin kişilik partili grubunun karşıladığı Kılıçdaroğlu, parti otobüsünün üzerinden halka hitap etti. Büyükşehir dayatmasına ‘Hayır’ halkın iradesine ‘Evet’ diyen Kılıçdaroğlu Büyükşehir yasasının bir dayatma olduğunu bunu engellemek için Ankara’daki sözcünüz olacağım” dedi.
Kılıçdaroğlu, “Mahmutlar’daki programımız sadece bir çay içindi. Bu kalabalığı görünce sizlere hitap etmeden geçemezdim. AK Parti hükümeti beldelerimizi kapatıyor. Halkın iradesini hiçe sayıyor. 21 Ekim’de tüm beldeler de referandum sandıkları kurarak, ‘Beldem kapatılsın ‘Evet’, Beldem kapatılmasın ‘Hayır’ seçimine gideceğiz. Bu referanduma giderek beldenizin kapanmasına engel olun. Bende sizin Ankara’daki sesiniz olacağım” diye konuştu.
Bin kişilik coşkulu parti grubunun sık sık tezahüratı ile coşan Kılıçdaroğlu AK Parti hükümetinin dış politikasını da eleştirdi. Antalya bölgesindeki CHP’li Belediye Başkanları halka tek tek tanıtılırken, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik beldenin kapanmaması için topladıkları imza dosyasını ve bazı belde sorunlarını içeren bir dosyayı Kılıçdaroğlu’na verdi. Otobüsten sık sık ‘Beldenizi kapatmayın, referanduma katılın’ anonsları yükseldi.

Önceki İçerikZam Meclisi
Sonraki İçerikPazar günü seçim var