Mahmutlar bu kadar mı sahipsiz. Mahmutlar Eski Belediye Başkanı Alaattin Çakır da olmasa üzerimize ölü toprağı serilecek..
Yeni yasa meclisten geçerse İlçe olmamamız için hiçbir neden yok ama hiç kimsenin, ‘sizi İlçe yapacağız’ diye girişimi de yok.
Hatta engel olan var.
Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun Mahmutlarla ilgili açıklamaları her Mahmutlarlı’yı kahrettiği gibi beni de kahretti.
Çavuşoğlu’na 4.500 oy verdi Mahmutlar. Üstelik Mahmutlar CHP’li Belediye tarafından yönetiliyor. CHP’nin 3600 oy alarak ikinci olduğu bir Belediye’yi yönetenlerin bile sırf Çavuşoğlu için oy verdiğini biliyoruz. Bunun adı vefa değildir, ihanettir’ diyeceğim ama bu kelime de bana yakışmaz. Onun için demiyorum.
Mahmutlar için, ‘derebeylikle yönetiliyor’ açıklaması da Çavuşoğlu’na hiç yakışmadı. Mahmutlar Belediyesi bundan önceki yönetimi AK parti tarafından yönetildi. Pekte güzel yönetildi. Bir CHP’li olarak iyi yönetildiği için hayatımda ilk defa CHP’den başka bir partiye oy vermeme sebep olmuştu. Mahmutlar bataklıktan kurtulmuş, Akdeniz’in parlayan yıldızı olmuştu.
Şimdi CHP’li Belediye oldu Mahmutlar. Çavuşoğlu’nun başkan Ali Çelik’e ilgisini her kesim biliyor. Hatta Çelik, Çavuşoğlu’nun dev posterini Belediye binasına takarak (AKPM) başkanlığını kutladığı hepimizin hafızalarında unutmadık. Başkan Ali Çelik’in gazetelere verdiği ilanla ‘Kadim dostum’ diye dostluk mesajlarını da hiç unutmadık. Şimdi tüm bunlar akıllardayken, ‘Mahmutlar İlçe olamaz. Beldelerin hemen kapanması gerek. Hatta Mahmutlar, derebeylik, dikta ile yönetiliyor’ derseniz bunun altında ya kıskançlık ya da düşmanlık arar Mahmutlarlı.
Mahmutlar halkı ne kadar Çavuşoğlu’na sitem etse haklı. Çünkü insan değer verdiğine sitem eder, güvendiğine sitem eder. Çünkü sitem sevgiden doğar.
Burada Belediye Başkanı Ali Çelik’e de hakkını vermek gerekir. Çavuşoğlu’nun bu sözlerine cevaben, ‘Kesinlikle Mahmutlar derebeylik ve illegal bir şekilde yönetilmiyor. Hiçbir Belediye başkanımızda böyle bir girişimde bulunmamıştır. Çavuşoğlu’nun böyle bir yorum yapması bence doğru değildir” dedi.
Çelik bu sözlerin içinde şu dipnotu da düştü. Mahmutlar 1974 yılında kurulan bir belde belediyesidir. Bunun sorumlusu ne ben ne de benden önceki Belediye Başkanıdır’ diyerek Çakır’a da toz kondurmamıştır.
Burada şu açıkça ortaya konmuştur.
Siyaset belde içerisinde yapılamalıdır. Belde dışarısından saldırı geldiği zaman birlik ve beraberlik söz konusu olmalıdır. Burada örneği Ali Çelik vermiştir.
MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar’a da teşekkür etmek Mahmutlar’ın borcudur. Çavuşoğlu’nun Mahmutlar için sarf ettiği sözlere cevap vermiştir. Uyar, “Derebeylik aranıyorsa Türkler beldesinde aranmalıdır” açıklaması Mahmutlar’ın bu yolda yalnız olmadığının bir göstergesidir.
Güçlüyüz, 24.262 resmi nüfusu ile yaz aylarında 60-70 bin’e dayanan nüfusu, yerleşik yabancısı olan, otelleriyle, dernekleriyle esnafı ile basını ile birlik olduğumuz zaman kim durabilir Mahmutlar’ın önünde?

Önceki İçerikEYYYY KILIÇDAROĞLU
Sonraki İçerikÇakır'dan tarihi çağrı!