Mahmutlar’daki Koronavirüs haberleri vatandaşları endişelendirmeye devam ediyor. MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, ‘Tedbirleri elden bırakırsak, Turuncu’dan Kırmızı’ya döneriz” uyarısında bulundu.

Mahmutlar Post Gazetesi Sahibi ve Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan geçtiğimiz hafta sonu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Mahmutlar’da iki okulda Koronavirüs ile ilgili 2 habere yer verdi. İlhan, “Tedbirleri elimizden bırakmayalım, Okullar’dan, Parklardan iyi görüntüler gelmiyor. Caddeler Maskesiz insanlarla dolu. Tedbirleri elden bırakırsak turuncudan kırmızıya döneriz” uyarısında bulundu.

ORTAOKULDA KORANA PANİĞİ

Mahmutlar İmam Hatip Ortaokulu’nda bir öğretmenin eşinin Covid-19 test sonucu pozitif çıkması sonucu Öğretmen okul yönetimine bildirdi. Okul yönetimi sağlık bakanlığını arayarak Okullarında bir vaka olabileceği şüphesini bildirdi. Bakanlık Okula bir test aracı göndererek sağlık görevlileri tarafından tüm öğrencilere test yaptığı öğrenildi. Test sonucu Öğretmenin görev yaptığı sınıfta öğrenim gören tüm öğrenciler 10 gün karantinaya alındı. Öğrenci velilerinin çok endişeli olduğu görüldü.

50.YILDA SOSYAL MESAFE KURALI UNUTULDU

Öte yandan, Mahmutlar 50. Yıl İlkokulu’nun çıkışında çekilen fotoğraflar görenlere, “Korona ile böyle mi mücadele ediliyor” dedirtti. Öğretmenlerin ikazlarına rağmen öğrencilerin sosyal mesafe kurallarını yok sayması görenleri endişelendirdi. Vatandaşlar Kolluk kuvvetleri’nin okul çıkışlarında önlem almasını isterken, tüm vatandaşları da uyardılar ve Maske Mesafe ve Temizlik kurallarına her bireyin uyması gerektiğinin altını çizdiler.

İLHAN, “KOLLUK KUVVETLERİ DENETİMLERİ ARTTIRMALI”

Mahmutlar Post Gazetesi ve Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan, Mahmutlar’da vaka sayılarının azalması için el birliğiyle mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdi. İlhan, Turuncu renk bile bizi memnun etmezken, şimdi Kırmızı Renk’e mi dönelim? Vatandaşlarımız cenaze ve toplantılardan mümkün olduğunca uzak dursunlar. Kolluk kuvvetlerimiz denetimlerini eksiksiz bir şekilde sürdürüyor ama daha da arttırılmalı. Her gün parklardan gelen görüntüler, Caddeler’deki vurdumduymaz maskesiz insanlar, okullardan gelen görüntüler bizleri endişelendiriyor. Doktorlar ne kadar uğraşırsa uğraşsın vatandaşlar dikkat etmediği sürece vaka sayıları düşmeyecektir. Vaka sayılarının azalması için el birliğiyle mücadele etmemiz gerekiyor. Tüm dünya koronavirüsle mücadele ediyor. Tedbirli davranmazsak kısa zamanda tekrar başa döneriz ve bu dönüş hiç birimize iyi gelmez” diyerek vatandaşlara uyarıda bulundu.

 

Önceki İçerikBaşkan Yücel’den Mahmutlar’da hummalı çalışma
Sonraki İçerikMahmutlar’da intihar girişimi