Mahmutlar Yukarı Mahalle Halil Ülker İlköğretim Okulu her yıl geleneksel hale getirdiği kermes ve gözleme gününün 5.sini gerçekleştirdi.
Mahmutlar Yukarı Mahalleli vatandaşlar, elbirliği yaparak her yıl imece usulü yapılan kermeslerine bu yıl nazar değdi. Yukarı Mahalleli bazı vatandaşların kermesi boykot etmesi veya ilgilenmemesinin altında yatan sebebin CHP Belediye Meclis üyesi ve başkan vekili Hasan Kısa’nın olduğu öğrenildi. Yukarı Mahalle’li vatandaşlar, ‘Hasan Kısa her şeyi kendi yapma hevesi içerisinde, ‘sizlere gerek yok, biz yapıyoruz’ diyerek Mahalle’mizin okuluna hizmet etmemizi istemiyor. Kendine siyasi rant elde etmek istiyor’ dediler.
Öğrenci, öğretmen, veli, muhtar, cami imamı ve meclis üyesi birlikteliğinin en güzel örneğini daha önceki yıllarda sergileyen Yukarı Mahalle halkı takdiri hak ediyordu. Bu yıl bu birlikteliğin sağlanamadığını açıklayan Yukarı Mahalle halkı, ‘Hasan bey kendisi yapsın o zaman’ derlerken, kermes hasılatının geçen yıllara göre daha az olduğunu açıkladılar. Açılış konuşmasını Mahmutlar Belediye Başkan Ali Çelik ve Okul Müdürü Murat Uz yaptı. Yukarı Mahalle Cami imamı ve okulun okul aile birliği üyesi Mehmet Yavuz tarafından dualar okundu ve belediye başkanı Ali Çelik tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Önceki İçerikSiyasi malzeme yapmayın
Sonraki İçerikKorku imparatorluğu altında bu kadar…