Her mevsim başka dallarda ötüşen kuşlar, bir gün zemheride kalacağını bilmelidir. Çünkü konacak dal kalmayacaktır.
Birileri seçilinceye kadar sakin serçe, seçildikten sonra parçalayan kartal olmaya özenmiş durumda. Ama bugünler çok çabuk geçecek, ya ondan sonrası ne olacak? Zavallı savunmasız işçiler üzerinden siyaset yapan Hasan Kısa meclis üyeliği bitince ne yapacak merak konusu. Buradan Hasan Kısa’ya hatırlatayım, bu gün hangi zulümleri yapıyorsan o günde aynısı sana uygulanacak, bunu mu istiyorsun?
Bu söylem bizim gibi insanların söyleyip uygulayacağı aşağılık girişimler değildir. Bu toplum dün olduğu gibi bugünde böyle girişimleri ben ve benim gibi topluma mâl olmuş insanlardan beklemez.
Hasan Kısa Mahmutlar Post Gazetesi’nin kendisi ile ilgili yaptığı belgeli haberler sonucunda Mahmutlar Belediyesi’nde 14 yıldır şoför olarak çalışan kardeşim Ahmet İlhan’ın eline süpürge ve çöp küreğini verip cezalandırarak intikamını alıyor.
Soyadı Kısa, kendisi uzun olan zati muhtereme söylüyorum; senin işin benimle, niçin savunmasız bir işçinin onuru ile uğraşıyorsun? Çünkü yoksunsun, böyle yapmakla egonu tatmin ediyorsun, ‘ala’n içinde senin, dışın sırıtıyor ama için kinle nefretle dolu.
Sana oy vermeyenleri cezalandırıyorsun bu şekilde ama ne kadar ezik, ne kadar düşük olduğunu cümle âleme belli ettin.
Kısa sadece Ahmet İlhan’la kalmamış AK Parti Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin’in kardeşi Ali Pişkin’i de şoför-lükten sokak temizliğine vermiş.
Ne olacak şimdi?
 Hasan Kısa’ya göre Abdullah Pişkin, Hasan Kısa’ya giderek icazet mi isteyecek, Kısa, “Kardeşimi çöpe verme, mecliste ya da encümende kısarım sesimi” mi? diyecek. Bunu bekliyorsa Hasan Kısa daha çok bekler.
Galip Çoban’da 14 yıldır Belediyede şoför olarak çalışıyor. Oda Hasan Kısa’nın tırpanını yiyenlerden. Nedir Çoban’ın suçu da çöp kamyonunun ardında görev yapıyor?
1- MHP’nin 2009 yerel seçimlerinde 5. sırada meclis üyesi adayı Hüseyin Çoban’ın kardeşi, bu Hasan Kısa’ya göre suç.
2- Hasan Kısa’nın okulun demirini çaldı iddiasını “AK Parti Belde Başkanı Muhterem Anılgan’a Galip Çoban söyledi” demesi.
3- Yine çalıntı demir ile ilgili Hasan Kısa aleyhine karakolda ifade verme iddiası.
4- Belediye personelinin birisi ile siyaset yapıyor iddiası.
Vay babam vay tabi kardeşim sen istediğin gibi at eştireceksin. Kimsenin gıgı çıkmayacak.
 Kısa’nın başarı karnesi bu kadarda değil, personeller arasında korku hâkim. Kısa, Fen İşleri’nde korku imparatorluğu sürdürüyormuş.
Kısa’ya personeller  “Başkanım” derken, “Acaba bir hata ya-parız da, bizi de bir yere sürer” korkusu hâkimmiş, Fen işlerinde.
Fen İşleri deyince, CHP’nin 4 Belediye Meclis üyesi daha var.
 İbrahim Sayar, Murat Can, Mustafa Gezen ve Mustafa Şimşek bu insanlar için neden eğri eksik bir şeyler yazılmıyor veya konuşulmuyor.
Çünkü “Asıl almaz bal kokmaz, kokarsa yağ kokar çünkü aslı ayrandır” Türk deyimini biliyorsunuz değil mi?
Anladınız siz onu…
Hasan Kısa şuandaki Fen İşleri Grup Amirliği’nde terör estiriyor.
Bunu ilgili her insan biliyor bu 1,
Hasan Kısa hangi meclis kararı ile o koltukta oturabiliyor, hangi sıfatla? bu 2,
Belediye Başkan yardımcısı olacaksa hangi meclis kararı ile? bu 3,
Makam aracı ve makam şoförü kullanıyor hangi görev kâğıdı ile? bu 4,
1 yıla yakındır bu görevde kaç para maaş alıyor, hangi ödenekten? bu  5.
Belediye Başkanı’nın maaşını herkes bilirken, bu zaatın maaşının da bilinmesi ayıp olmaz herhalde, bu da 6.
Hasan Kısa’nın birde kendine buyruk halleri var. Bunun da bilinmesi gerek.
 Belediye Meclis üyesi Mustafa Şimşek, itfaiye için Fen İşlerini telefonla arıyor. Acil bir iş için itfaiye istiyor, “Cevap hayır” deniyor ve ekleniyor, “Mustafa bey, Hasan Başkan’ın haberi olmadan biz gidemeyiz”deniyor.
 Hoppala!!! o zaman Mustafa Şimşek kim? İşte meclis üyeleri bu soruyu kendi kendilerine sorması gerekir.
Zırt Erenköy değil burası.
Hasan Kısa kardeşleri bir tarafa akraba ve yakın arkadaşlarını da belediyeye personel olarak aldı, hatta kadrolaştıracak. Hatta kardeşinin birisini özel encümen kararı ile maaşını yükselttirdi. Peki, Diğer iktidar meclis üyeleri İbrahim Sayar, Murat Can, Mustafa Şimşek, Mustafa Gezen kimleri işe aldırdı? Bir tanesini bana gösterin.
Çünkü onlar kişiye değil, topluma hizmet etmek için seçildiler. Oradaki farkı irdelerseniz, beni mutlu edersiniz.
Hasan Kısa’nın “Okulun demirini çalmış, götürmüş” iddiası beni çok fazla ırgalamaz aslında, çünkü konu yargıda. İnşallah aklanır, eğer aklanmazsa o zaman yazarız yazısını.
Hasan Kısa’ya son bir söz söylemek istiyorum; zavallı, savunmasız işçilerle mücadele edip işinden etme gayretinde bulunma. O insanların da iki ekmek götürmekle yükümlü olduğu aileleri var. Yoksa götüremezlerse ne olacak? Hırsızlık yapıp, çalsınlar mı?
Hasan Kısa, zirveye çıkarken gördüklerini unutma!…
Zirveden inerken hepsini göreceksin!…
Not: Gazetemize Mahmutlar Belediyesi basın bürosundan yaklaşık bir aydır haber gelmiyor. Belediye ile ilgili haberleri diğer basın kuruluşlarından alıyoruz .
Okuyucularımızın bilgisine.

toros

Önceki İçerikNERDE SAMİMİYET…-Hasan İlhan
Sonraki İçerikMahmutlarspor futbolcuları kaza yaptı