Mahmutlar sahil projesi kapsamında D-400 karayolu kuzey tarafında altyapı çalışmaları sürüyor. Mahmutlar D-400 karayolu suyu drenajı çalışmaları Mehmet Çakır Caddesi sahil kısmında devam ediyor.
2012 yılı turizm sezonunda çehresi değişmiş modern bir Mahmutlar sahili bekleyen turizmciler, “Uzun bir zamandır sahilimiz konusunda çok muzdarip bir durumdaydık, yaklaşık 7 ay önce başlayan sahil çalışmaları hala devam ediyor. Yaz sezonu boyunca bu çalışmalar sürdü. Kış ayı boyunca da süreceğe benziyor. Daha fazla çalışmalar ile yaz sezonunda bu çalışmaların bitirilmesini bekliyoruz. Bu sezonda bu çalışmalar bitmezse, ‘Mahmutlar’da turizm’ diye bir olay kalmaz, ayrıca havaalanı, 2012 yılında biraz daha faal çalışacak duyumları alıyoruz. Bu müjde gerçek olursa Mahmutlar olarak turizmde bir gelişme yaşanır. Kısa olan yaz sezonu daha fazla aylara yayılır ve bölgemizde turizmden daha fazla yaralanır” dediler.
Mahmutlar’lı esnaflar devam eden çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundular, “Mahmutlar sahilinden esnaf olarak hiç yararlanamıyoruz, sahilden şehir merkezine dikey yolların daha bakımlı olması, sahilden direk geçen bir yolcunun ilgisini çekecek emtaların ve şehir medeniyetlerinin yerleştirilmesi ile beldenin daha fazla ticari geliştirilmesinin önü açılması gerekir. Kış aylarında adeta ölü bir şehir gibiyiz. 25 bin nüfus nerede, üretimin tamamı duruyor. Esnaflar kış aylarında kapatıyor, bunlara çözüm bulunması gerekir” dediler.

Önceki İçerikMOBESA yok, hırsızlar cirit atıyor
Sonraki İçerikKantin soyuldu