08 Aralık 2011 Perşembe günü Mahmutlar Emin Özmüftüoğlu Kız Kuran Kursunda aşure ayı dolayısı ile program düzenledi.
Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar yapmış olduğu konuşmasın da, “Şehrullahi’l-Muharrem” olarak meşhur olan, yani “Allah’ın ayı Muharrem” olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Allah’ın ayı, günü ve yılı olmaz, ancak Allah’ın rahmetine ermenin önemli bir fırsatı olduğu için Peygamberimiz tarafından bu şekilde ifade edilmiştir. Aşure Günü ise Muharrem’in 10. günüdür. Aşure Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bugünde Cenâb-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kutsiyetini arttırmıştır. Bu günlerde oruç tutmak çok faziletlidir ” diyerek konuşmasını bitirdi.
Hicrî Senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10. günü Aşure Günüdür. Muharrem ayının diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, Aşure Gününün de diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu bulunmaktadır.
Mahmutlar Emin Özmüftüoğlu Kız Kuran Kursu’nda yapılan aşure gününe, Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı Mehmet Uğuz, Mahmutlar Beldesi camii imamları katıldılar. Kız Kuran Kursu’nda verilen Aşure çorbasına bayanlar yoğun ilgi gösterdi.
Ahmet DEMİR

Önceki İçerikKahvaltıda buluştular
Sonraki İçerikSulama birliği toplandı