Mahmutlar’da metruk bir binanın alt katında, engelli bir vatandaş ile yaşayan Güray Sarı’nın (58) Alanya Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’nün, “Misafirhaneye alalım, teklifini ‘köpeğimden ayrılmam’ diyerek red ettiği öğrenildi.

Mahmutlar’da kentsel dönüşüm bekleyen metruk bir binanın alt katındaki izve bir yerde yalnız yaşayan Güray Sarı, Alanya Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi misafirhanesinin davetlerini, köpeğine bağlılığından dolayı kabul etmedi. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Günlük Yemek ihtiyacını karşılamaya başladı. Binaya yakın komşular günlük yemek ve içmelerini karşıladıkları öğrenilen Gülay Sarı’nın yanında engelli Hasan isimli bir vatandaşla beraber yaşadığı da öğrenildi.

AİLESİ İLE SORUNLARI VAR İDDİASI

Güray Sarı’nın aslen Denizli ilinden olduğu kardeşleri tarafından miras haklarının verilmediği bu yüzden kızı ile birlikte yıllar önce Mahmutlar’a yerleştiği fakat kızı öldükten sonra Ev sahibi tarafından Jandarma yardımı ile kapı dışarı edildiği edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Komşuları, hakkı olan mirasını alması için Alanya adliyesinde Baro tarafından görevlendirilen ücretsiz Avukatlara gittiğini eğer mirasını alabilirse normal yaşantısına dönmek istediği de iddia ettiler.

BELEDİYELERİN YARDIMINI KABUL ETMEDİ

Alanya Belediyesi sosyal hizmetler müdürlüğü Gülay Sarı’nın ev bulması halinde kira yardımı vereceği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Alanya’da bir yardım kuruluşunun gıda yardımı yapacağı da öğrenildi. Güray Sarı’ya Alanya Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü tarafından daha öncede yardım verildiği, eşyalarının olduğu ve ev bulması halinde daha da yardımda bulunulacağı, konuk evine davet edildiği fakat kendisinin kabul etmediği, Köpeğini Alanya Hayvan barınağına koyalım demelerine rağmen kabul etmediği edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.