salmanMahmutlar’lı Üniversite öğrencisi Selman Korkmaz Alanya’da düzenlenen Fotoğraf yarışmasında 1.cilik ödülü ve Mansiyon ödülü alarak Mahmutlar halkının gururu oldu.
Hayırsever VelittinBekrioğlu adına, Alanya Eczacı Güzin-Velittin Bekrioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 2. si düzenlenen, “Alanya’da Zanaatkâr Olmak” konulu fotoğraf yarışmasında ödüller sahibini buldu.
2 Mart 2018 tarihinde Alanya Kültür Merkezinde düzenlenen ödül töreninde, Alanya Eczacı Güzin –VelittinBekrioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan açıklamada; 1. Selman Korkmaz 2. Hediye Hoca 3. Tolga Bölükbaşı olmuştur. Mansiyon Ödülünü ise Selman Korkmaz Kazanmıştır.
ÇİFTE ZAFER
Yarışmada dereceye giren fotoğraf sahiplerine, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Er, VelittinBekrioğlu ve Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü Başkanı Ali Aral tarafından ödülleri verildi. Yarışmaya Alanya’nın farklı noktalarında çekmiş olduğu 3 fotoğraf ile katılan Selman Korkmaz, hem Birincilik hemde Mansiyon ödülünün sahibi oldu. Ödül töreninde konuşan Selman Korkmaz, “Beni Buraya Çıkartan Fotoğrafa Çok Teşekkür Ediyorum” dedi. Başarı Üstüne Başarı 8 Haziran 2016 tarihinde, çekmiş olduğu ‘Bakkal’ isimli kısa filmi ile Antalya’da ödül alan Selman Korkmaz, bu kez fotoğraf alanında 1. lik ve mansiyon ödülü aldı.
MAHMUTLAR’IN GENÇ YETENEĞİ
Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Selman Korkmaz; “Fotoğraf sanatı ile ilgilenmeye, Alanya Lisesi’nde öğrenim gördüğüm yıllarda başladım. O zamanlar cep telefonumla fotoğraflar çekiyordum, fotoğrafa olan ilgimi fark eden öğretmenlerimin öncülüğünde bana bir adet fotoğraf makinesi alındı. Her geçen gün fotoğrafa olan ilgim, bilgim ve tecrübem artıyordu. 24 Mayıs 2017 tarihinde, “Alanya Lisesi Eski Mezunları Buluşması” etkinliğinde, Alanya Lisesi Tarih Öğretmenim İlknur Yıldız ve Fotoğraf Eğitmenim İlhami Yetkin’in katkıları, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Sponsorluğunda bir fotoğraf sergisi açtım. Bu sergim ile çok sayıda insana fotoğraflarımı sunma fırsatını yakaladım. Bu yıl ise, katılmış olduğum fotoğraf yarışmasında, birincilik ve mansiyon olmak üzere iki ayrı fotoğrafım ödüle layık görüldü. Başta, yarışmanın düzenlemesine öncülük eden Sayın VelittinBekrioğlu’na, fotoğraf serüvenimde bana öğrettiği teknik ve yöntemlerden dolayı usta fotoğraf öğreticisi ve arkeolog İlhami Yetkin Hocama, maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm hocalarıma, aileme ve son olarak tüm jüri üyelerine çok teşekkür ediyorum.” dedi. Biz de Mahmutlar Post Gazetesi ailesi olarak Selman Korkmaz’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 
 
 

Önceki İçerikBakıver maziye
Sonraki İçerikDemir'e Mahmutlar'dan ziyaret