AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Muhterem Anılgan, şehrin en güzel yerlerinden olan Menderes Caddesinde yaptığı korkuluğun ardından, Mehmet Çakır Caddesinde de bu çağdışı uygulamasına ısrarla devam ederek, para kazanma ve menfaat sağlama adına şehrin en güzel yerlerine sera demiri ile ağıl yapıyor” dedi 
Belediye Başkanı Ali Çelik’in yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada “Korkuluktan korkan zihniyet” başlıklı habere; “Biz korkuluktan değil, zihniyetten korkuyoruz” diyerek sert bir dille eleştirdi. Belde halkının da aşırı rahatsız olduğu ve psikolojik olarak vatandaşların kendini kötü hissettiği ve aynı zamanda şehrin siluetini bozan bu çağ dışı uygulamanın yersiz olduğunu bir kez daha dile getiren Anılgan; 
“Hizmet amacı ile değil, sadece para kazanma ve menfaat sağlamak amacı ile şehrin en güzel yerlerine sera demiri ile ağıl yapmak (bunun başka bir açıklaması olamaz!) zihniyeti ile bu güzelim şehri çeviren zihniyetten korkuyoruz. 
Ne yazık ki; çok değil, 6 yıl önce vatandaşlarımızın fosseptik pisliğine basarak, sağlık ocağına girdiği, fosseptik pisliğinin motorlarla direkt olarak denize basıldığı, belediye içerisindeki tuvaletlerin bile kullanılamadığı günlerin zihniyeti, geri dönmüştür. 
Mahmutlar’ın 6 yıl öncesinde başlayan değişim ve gelişim projeleri ile son derece modern ve medeni bir şehir haline geldiğini, burada yaşayan yaya ve sürücülerin şehir yaşamına uyduğunu, ancak; şehir yaşamı içerisinde medeni hayat anlayışı olmayan zihniyetin sadece küçük menfaatler adına “Nereden, ne iş yaratabilirim?” düşüncesi ile günü birlik işlerle uğraştığını, bir Avrupa şehri olan Mahmutlar’ı, bu zihniyetle köye geri çevirmek istediklerini biliyoruz. 
Beldemize en yakın bir Avrupa şehri olan Alanya’nın hiçbir noktasında, Mahmutlar’ın kat be kat nüfus ve trafik yoğunluğuna sahip olmasına rağmen, sera demirinden yapılmış ağıllar, yani sizin anlayışınızla korkuluklar bulunmamaktadır. 
Yaptıkları her türlü bozuk işleri, “İnsan canını tehdit ettiği” gerekçesi göstererek, vatandaşa kabul ettirmeye çalışan bu geri kalmış zihniyetten, gerçekten korkulmalıdır. 
Bizce, öncelikle sizin bu ve benzeri uygulamalarınızla vatandaşa ve şehre daha fazla zarar vermeden, kontrol altına alınmanız gerekmektedir.”dedi.

Önceki İçerikBoru mu, hortum mu?
Sonraki İçerikÇandır bıraktı