Hayat Eve Sığar uygulamasında yer alan Mahmutlar’ın Koronavirüs yoğunluk Haritası tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi. Maske – Mesafe ve Temizlik kurallarına daha fazla uyulması uzmanlar tarafından sık sık dile getiriliyor.

MAHMUTLAR, Kestel ve Kargıcak’da yoğunluğu her geçen gün artan Korona hasta sayısını azaltmak için Maske, Mesafe ve temizliğe çok dikkat etmek gerek. Alanya Sağlık Emekçileri Sendikası eş Başkanı Zehra Ayata, “Alanya’da günlük vaka sayıları 50’nin altına düşmüyor” dedi
KORONA’NIN YOĞUN OLDUĞU YERLER
Mahmutlar’da Koronavirüsün yoğun olduğu yerler Kumru Sokak, Santana Otel civarı, 2M Migros Market civarı, Şükrü Kaptanoğlu Lisesi ve üst bölümleri civarı, My Garden Otel bölgesi civarı, Doris Aytur Otel etrafı ve Sinan Paşa Caddesi bölgesinde yoğunluk görünüyor.
SAĞLIKCILAR İSYANIN EŞİĞİNDE
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (EAH) görev yapan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Alanya Eş Başkanı Zehra Ayata, “Sağlık emekçileri olarak ölüyoruz, günden güne tükeniyoruz. Koruyucu ekipman sorunu bile yaşıyoruz” dedi
‘BÖYLE GİDERSE TIKANACAK’
Hastanede yoğun bakım doluluğu sebebiyle başka birimlerin de yoğun bakıma çevrildiğini söyleyen Ayata, “Buna rağmen büyük bir kaza olsa, 10 yoğun bakım hastası gelse, yatak yetmez. Günlük korona vaka sayısı 50’nin altına düşmüyor. Böyle giderse hastane birimleri hizmet veremeyecek hale gelecek” dedi.
KIŞ GELDİ VAKALAR ARTTI
Mahmutlar Kestel ve Kargıcak’ta kış aylarına yaklaşılması ile birlikte korona virüs vakalarının sayısı keskin bir hızla artıyor. Mahmutlar’ın koronavirüs haritasına göz atan vatandaşlar ise geçtiğimiz aylara göre korkutucu bir manzarayla karşılaştı.
İçişleri Bakanlığı tarafından yeni korona virüs tedbirlerinin açıklanması ile vatandaşlarda Mahmutlar’da korona vakalarının artışından endişe duymaya başladı. Kış aylarına yaklaşılması ile birlikte hızla artış gösteren korona virüs vakaları çok ciddi boyutlara ulaştı. Sağlık Bakanlığının ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında yer alan Mahmutların’nın korona virüs yoğunluk haritası ise tehlikenin boyutunu adeta gözler önüne serdi.
Vakaların kırmızı olarak işaretlendiği haritalardaki fark durumun ciddiyetini daha net bir şekilde açıklıyor.
YASAKLAR BAŞLADI YENİ TEDBİRLER ŞÖYLE
Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. – Ara tatile giren tüm okullar yıl sonuna kadar online eğitime devam edecek. – 65 yaş üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması çalışanlar hariç olmak üzere, 20 yaş altına da uygulanacak. – AVM, berber, restoran, market, kuaförlerin çalışma süreleri 10:00-20:00 arası sınırlandırıldı. – Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak. – Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek. – Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak, halı sahalar kapanacak. – Ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek. – Kıraathaneler faaliyetlerine bir süre ara verecek. – İl hıfzıssıhha kurulları bu sınırlamaları genişletebilecek – Kamudaki esnek çalışma düzeni devam edecek.

Önceki İçerikMutlu olun gençler…
Sonraki İçerikBakanlık Antalya BŞB’den 379 milyonluk projenin parasını istedi