İç Anadolu Bölgesini Akdeniz’e bağlayan en kısa yol olan Kuşyuvası yolunda tünel açılımına başlandı. Tüneller tamamlandığında Konya-Alanya arası 10 kilometre kısalacak. Bu kısalma 40 dakika zamana eş değer olacak.
Ankara ve Konya’yı Akdeniz’e bağlayan en kısa yol olan Kuşyuvası yolunda tünel açma çalışması son hızla devam ediyor. Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Cavuşoğlu tünellerin 400 günde tamamlanacağını söyledi. Tüneller tamamlandığında bölge bir asırlık rüyası sona erecek. “Kuşyuvası geçilmez” sözü tarihe karışacak.
TOROSLAR DELİNİYOR
Bir zamanlar geçilmez olarak bilinen Kuşyuvası yolu tünel ile aşılıyor. Yüklenici firma tarafından Alanya’dan Konya istikametine giden en sarp noktalarda tünel çalışmasına başlandı. Kuşyuvası’nda yapılacak çalışmalarla Alanya-Konya-Karaman yolunun daha güvenli hale geleceğini vurgulayan Çavuşoğlu, “Yol daha fazla genişlemiyor. Genişlemediği için de buraya tünel yapacağımızı söylemiştik. Şimdi bunları gerçekleştiriyoruz. Kısacası hayaldi gerçek oldu” dedi. Proje üzerinde bazı tadilatlar yapılacağını da ifade eden Çavuşoğlu, “Tünellerin yapılmasıyla yol çok kısalmayabilir. Asıl önemli olan Kuşyuvası’nda iki araç yan yana zor geçiyor. Sık sık kazalar oluyor. Burası uçurum. Birçok vatandaşımızı da burada kaybettik. Dolayısıyla bu dağların içinden tüneller geçecek. Tünel dışındaki yollar da düzeltilecek. Belki bir 10 kilometre yol kısalacak, ama yol geniş ve düz olacağı için zaman kaybı olmayacak” açıklamasını yaptı.

Önceki İçerikAlt yapı çalışmaları sürüyor
Sonraki İçerikPazar için müfettiş geldi