Haber / Fatma Erdem

15 yıldır Mahmutlar’da yaşayan yerleşik yabancılardan biri olan ve tam bir Türkiye sevdalısı Avusturya uyruklu Wilhelm Ernst Schrollenberger geçtiğimiz hafta 71 yaşında Mahmutlar’da hayatını kaybetti.

Her fırsatta Mahmutlar aşığı olduğunu ve vefat ettiğinde mutlaka Mahmutlar’a defnedilmeyi istediğini söyleyen Schrollenberger’in, 2 hafta önce Avusturya’da tatilde olduğu ve döndüğü günün ertesi günü şeker komasına girerek Alanya Başkent Hastanesi’nde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Wilhelm Ersnst Schrollenberger’in ölümü yakın dostları olan Mahmutlar’da uzun yıllardır emlak sektöründe adı geçen Asiltürk Emlak sahiplerinden Sezgin Asba ve Cem Asil’i de üzüntüye boğdu.

Schrollenberger’in her hastalığında yanında olan yakın dostu Cem Asil ise duygularını şöyle ifade etti.  “Wilhelm Ernst Schrollenberger Mahmutlar’da (willy) olarak tanınıyordu. Tam bir Mahmutlar ve Türkiye sevdalısıydı. Üzüntümüz büyük” dedi.

Wilhelm Ernst Schrollenberger, Mahmutlar’daki Türk dostları ve Avusturya’dan gelen yakınlarının katıldığı cenaze töreni ile vasiyeti olan Mahmutlar Yabancılar Mezarlığına defnedildi.