Mahmutlar’ın haklarını savunacak siyasetçi maalesef yok açıklaması yapan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Halkımız ‘Mahmutlar Cezalı mı?’ diye soruyor, bende halkımıza katılıyorum” dedi.

“Mahmutlar’ın resmi nüfusu 43.630. Hazineden kişi başı gelir geliyor ve nüfus oranına göre dağıtılıyor. Alanya’nın en fazla nüfusu Mahmutlar olduğuna göre hizmette bu orantıda olması gerekir” diyen vatandaşlar, Alanya’yı yönetenlere sesleniyor  “Mahmutlar cezalı mı?”.

“SANAT OKULU VE FAKÜLTE ŞART”

‘Nüfusa göre orantılı hizmet bekleyen Mahmutlar’ın Eğitim konusunda eksikliği hissediliyor’ açıklaması yapan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, ‘Mahmutlar Sanat Okulu ve Fakülte eksikliğini çok derinden hissediyor. Halkın Mahmutlar cezalı mı? serzenişine katılıyorum. Nüfusu ve kimliği ile Türkiye’deki birçok İlden ve Türkiye’deki İlçelerin yarısından fazla nüfusa sahip Mahmutlar’ın Sanat Okulu ve Fakülte ihtiyacı var. Mahmutlar halkı eğitimdeki yatırım hakkını bir türlü alamadı” açıklamasında bulundu.

“HALK ÖNEMLİ YATIRIMLAR BEKLİYOR”

‘Mahmutlar’a acilen Hastane, Sanat Okulu, Fakülte, içerisinde Yazlık ve Kışlık Düğün salonu, Kütüphane, Tiyatro Salonları ve Sinema Salonu bulunan çok amaçlı Kültür Merkezi inşası yapılmalıdır’ açıklamasında bulunan MAHKOD Derneği Başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlar’ın Belediyelik döneminde halkın istediği yatırımlar yapılıyordu. Nüfus son yıllarda orantısız bir şekilde arttı fakat aynı oranda belediye yatırımları gelmedi. Mahmutları cezalandıranlar ilk seçimlerde kendilerine de aynı muamele uygulanacaktır” dedi.

“TELEFERİK TURİZME BÜYÜK KATKI YAPAR”

‘Mahmutlar’ın marka değerinin daha da artması için Cebel-i Reis dağına Teleferik ve o bölgeye süreli ve günübirlik turizm tesisi yapılmalıdır’ diyen İlhan, “Cebeli Reis dağının üstü doğal güzelliği ve havası ile gezilebilecek ve görülecek bir yer olup, yapay sanat eserleri ve Peyzaj düzenlemesiyle ile Alanya ve Bölge turizmine % 100 katkı yapacak bir cazibe merkezidir. Ayrıca burada Yamaç Paraşütü sporu için saha hazırdır. Mahmutların rant bölgelerini gün yüzüne çıkarmak halkımızın ve turizmin faydasınadır” dedi.

“MAHMUTLAR’A YANLIŞ YAPILIYOR”

‘Mahmutlar hiçbir yere benzemeyen bir Metropol şehirdir’ açıklaması yapan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlar dünyanın her ülkesinden bünyesinde yerleşik yaşam süren ve Mahmutlar’ı ikinci yaşam alanı olarak kabullenen çok dinli ve çok kültürlü insanların yaşadığı önemli bir yerleşkedir. Hükümetin çıkardığı anlamsız yasa Bütünşehir ile birlikte İlçe olayı beklerken Mahalle yapılmıştır. Bu mahalle gömleği Mahmutlara çok dar gelmektedir. Kendini siyasetçi yerine koyanlar önce bu konuların üstesinden gelmek zorundadırlar. El kaldırıp indirmek her kesin yapabileceği bir eylemdir. Gerçek eylem yanlışa dur demek, doğruyu ortaya koyabilmektir. Haksızlığa karşı gelip doğru ile hareket etmektir. Mahmutlar’a yanlış yapılıyor ve bu yanlışlara karşı gelen maalesef Mahmutlar’da hiçbir siyasetçi yok” diye konuştu.