Mahmutlar AK Parti Belde Başkanı Evren Çalışkan ve MHP Belde Başkanı Hasan Basar’ın ‘İlçe Olmalıyız’ girişimine birçok kurum, kuruluş ve kişilerden destek yağmaya başladı. AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan bu çalışma kapsamında MHP’li Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk’e ziyarette bulundu. Kargıcak Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede Zihni Asiltürk,  ‘İlçe Olmalıyız’ kampanyasına tam destek verdiğini açıkladı.
Bu görüşmede söz alan AK Parti Belde Başkanı Evren Çalışkan, “Önümüzdeki Haziran veya Temmuz aylarında büyük şehir yasası çıkabilir. Bu yasa çıkar veya çıkmaz ama biz Kargıcak ile el ele vererek, İlçe olmalıyız. Bu konudaki düşüncelerinizi öğrenmeye geldim ve ‘İlçe olmalıyız’ platformuna Kargıcak halkı ile birlikte katılımınız yönünde davet getirdim” dedi. Evren Çalışkan’ın davetine sıcak bakan Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, Kargıcak beldesi bağımsız bir beldedir. Eğer büyük şehir yasası çıkıp sadece bir Mahalle olmaktansa Mahmutlar ile birleşip ilçe olmamız, Mahmutlar halkı içinde, Kargıcak halkı içinde menfaati olmakla birlikte Mahmutlar ile Kargıcak beldeleri iç içedir ve halkı da beraberce yıllardır ahbap ve akraba ilişkileri olan vatandaşlardır. Belde başkanlarının bu girişimini sonuna kadar desteklemekle beraber İlçe olma yolunda Kargıcak Belediyesi ve şahsım Zihni Asiltürk olarak her türlü desteği vermeye hazırım. ‘İlçe Olmalıyız’ kampanyasına bir sloganda ben atmak istiyorum, ‘Kargıcak ve Mahmutlar El Ele İlçeliğe’ diyerek inşallah girimlerimiz sonuç bulur, hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerine son verdi.
AK Parti Belde Başkanı Evren Çalışkan projeye destek veren Kargıcak Belediye Başkanına teşekkür etti. Çalışkan, “Bu projemiz tamamen siyaset dışı, Mahmutlar ve Kargıcak’ın menfaatine olan bir projedir. Mahmutlar ve Kargıcak halkı olarak İlçe olmak bir hayal olmamalıdır. İki belde el ele verdiği zaman güçlerimizi birleştirip, hedefe uzandığımızın göstergesi olacaktır. 6 Nisan 2012 Cuma günü Saat 19’00’da gerçekleşecek olan platformda Mahmutlar ve Kargıcak halkını görmek istiyoruz. Birlikten güç doğar misali güçlerimizi birleştirelim” dedi.

Önceki İçerikGolf müjdesi
Sonraki İçerikProvokatörlüğün daniskası