Alanya Belediyesi, Demirtaş’a Düğün Salonu ve Kültür Merkezini hizmete koydu. Arkasından Konaklı’ya ve Güney Mahallesine de Düğün Salonu ve Kültür Merkezi yapılacağını açıkladı. Mahmutlar halkı yapılan hizmetleri takdir ile karşılarken, ‘Mahmutlar’a niçin Düğün Salonu ve Kültür Merkezi yapılmıyor?’ sorusunu da sormadan yapamadı.
34.975 resmi nüfusu ile Alanya’nın en büyük Mahallesinde Kültür Merkezi yok, 300 kişilik Düğün Salonu var. Mahmutlar halkı Alanya Belediyesi’ne isyan bayrağı açmaya başladı. Vatandaşlar, “Mahmutlar üvey evlat mı? Mahmutlar Adem Murat Yücel’e seçilmesi için hiç parti gözetmeden % 65 oy verdi. Mahmutlar’ın önemli ihtiyaçlarından birisi olan Düğün Salonu ve Kültür Merkezi, Mahmutlar’a neden yapılmıyor?” dediler.
DEMİRTAŞ’A DÜĞÜN SALONU VE KÜLTÜR MERKEZİ YAPILDI
Alanya Belediyesi’nin yaklaşık 6 Milyon TL’lik yatırımla Demirtaş Mahallesi’ne kazandırdığı 1000 kişilik Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi hizmete açıldı.
Bölge halkının tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi’nde nikah salonu, damat- gelin odası,  fuaye, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonları ve kütüphane de mevcut. Engelli kullanımına uygun olarak tasarlanan Düğün Salonu 1000 kişilik kapasiteye sahip bulunuyor. Ayrıca kültür merkezi olarak da kullanılacak olan binada toplantı, kongre, seminer salonlarında çeşitli sosyal aktiviteler de yapılabilecek.
KONAKLI’YA DÜĞÜN SALONU, KÜLTÜR MERKEZİ
Konaklı’ya Alanya Belediyesi tarafından dev bir Kültür Merkezi kazandırılıyor. Konaklı merkez ve çevre mahallere hizmet edecek Kültür Merkezi, aynı zamanda Alanya’nın ikinci Eşgilik Düğün Salonu özelliğine de sahip olacak. Ketir Mevkiine projelendirilen Konaklı Kültür Merkezi tamamlandığında her türlü kültürel aktivitenin düzenlenebileceği, gelenek ve göreneklerin yaşatılabileceği çok amaçlı bir konsepte sahip olacak. Projesi hazırlanan Kültür Merkezinde 1200 kişilik ana salonun yanı sıra yemekli düğün, nişan, toplantı, konser, kermes, eğitim çalışmaları gibi tüm aktiviteler de düzenlenebilecek. Merkezde ayrıca küçük çaplı etkinlikler için de daha küçük bir toplantı salonu ve kütüphane de yer alacak. Böylece bölge halkı boş zamanlarını da kütüphanede geçirebilecek; öğrenciler ise ödevleri için araştırma yapabilecek.
Kültür merkezini diğerlerinden ayıran önemli bir özelliği daha hayata geçiren Alanya Belediyesi, batının en kalabalık mahallesine hizmet edecek Konaklı Kültür Merkezi’ne, büyük bir dış mekan da planladı. Alanya’nın geleneksel Eşgilik düğün konseptini içeren bu bahçede, düğün ve her türlü toplantı yapılabilecek, kermesler ve yemekli organizasyonlar düzenlenebilecek. Ana binada bulunan mutfak, mescitler ve gelin damat hazırlık odaları, salonun dışında bahçede yapılacak etkinliklere de hizmet verebilecek profesyonellikte planlandı. Ayrıca bahçede çocuk oyun grupları, çocuklar için eğlence alanları ve aileler için oturma alanları yer alacak. Bodrum kata ve alanın girişine planlanan otopark ise davetlilerin park ihtiyacı karşılayacak.
 “GÜNEY MAHALLESİ’NE DÜĞÜN SALONU BU YIL HİZMETE AÇILACAK”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, batı bölgesinde 10 mahalleyle birlikte çevresindeki mahallelere ortak hizmet verecek yeni bir düğün salonu daha yapıyor. Güney Mahallesi’nde inşaat çalışmalarına başlanan çok amaçlı Güney Düğün Salonu, bölgenin yıllardır beklediği sosyal alan ihtiyacını karşılayacak. Projesi hazırlanarak, ihalesi yapılan ve inşaatına başlanan Güney Düğün Salonu, Güney Mahallesi’yle birlikte Burçaklar, Yenice, Orhan, Gözübüyük, Gümüşgöze, Karamanlar, Güzelbağ, Bayır ve Bayırkozağacı olmak üzere 10 mahalleye hizmet verecek. Salon aynı zamanda bu mahallelerin yanısıra çevre mahallelere de hizmet verebilecek kapasite ve donanıma sahip.

Önceki İçerikMutlu altınlar Ziraat’te
Sonraki İçerikTıraşa zam