2021 yılının ilk Alanya Belediye Meclisinde  Başkan Yücel, 2020 yılındaki icraatlarını açıkladı. Yücel’in İcratların içinden açıklamalarına, Mahmutlar’a  koskoca bir sıfır çıktı.

Yücel’in 2020 yılı icraatın içinden açıklamasında, “Mahmutlar’a spor tesisi hafriyatı, Türkler Mahallesinden Kargıcak Mahallesi’ne uzanan sahilden bisiklet yolu, Milli Eğitim ve Quick Sigortanın birlikte yaptırdığı Okul inşatının hafriyat çalışması ve Mahmutlar’la alakası olmayan Çayarası yaylası çarşı merkezinden başka hiçbir açıklaması bulunmuyor”.

Yücel’in 7 yıldır Mahmutlar’a dişe dokunur hiçbir yatırımının olmadığını savunan Mahmutlar halkı inşallah 2021 yılında Mahmutlar’ın 7 yıldır beklediği Kültür Merkezi, Sağlık Tesisleri, Sanat Okulu, Kapalı Pazar yeri gibi yatırımları hayata geçirir. Başkan Yücel’e kendi çocuğumuz komşu mahalleden diye iki dönemdir en yüksek oyu verdik ama karşılığını bir türlü alamadık. Yeni yapılan sanayi içerisindeki esnafa asfalt sözü vermesine rağmen 500 bin TL. para istediğini duyduk ve çok üzüldük. Mahmutlar kış ayında 65 bin, yaz ayında 100 bin nüfuslu bir şehirdir. Mahmutlar’ı gözmezden gelmek çok acımasızca bir düşüncedir. İnşallah 2021 Mahmutlar’a Yücel’in yatırım yılı olur” dediler.

YÜCEL’DEN İCRAAT AÇIKLAMALARI

Yücel, “Halkımızın yetki verdiği yaklaşık 7 yıllık dönemde, şehrimizin sahip olduğu kazanım ve değerleri koruyup, daha yükseğe taşımaktan ve yeni hizmetlerin temelini oluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Şeffaf, hesap verebilir ve üretken belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiğimiz projelerimizle sadece bugünü değil, Alanya’nın geleceğini de planlamaya çalışıyoruz. Hizmet dönemimizin ilk yıllarında özellikle kurumsallaşma ve altyapı hizmetlerine yoğunlaşıp, kentin kronikleşmiş sorunlarına çözüm üretirken, daha sonraki süreçte turizm cenneti olan Alanya’mızın marka değerini arttıracak, kentin dokusunu ve kimliğini değiştirecek önemli projeleri hayata geçirdik” dedi.

“MAHMUTLAR ADI YOK DERECE KADAR AZ GEÇTİ”

Çayarası Yaylası’nda Yörük kültürünün Toroslarda yaşatılacağı çarşı projesini hayata geçirdik. Yapımı tamamlanan cami, sağlık ocağı, dükkan ve sosyal alanların yer aldığı çarşı merkezi yaz aylarında yaylalara giden vatandaşlar için bir cazibe noktası haline gelecektir. (Çayarası Yaylası, Şıhlar Mahallesi alanı içerisindedir.)

“MAHMUTLAR SPOR MERKEZİ HAFRİYATI BİTTİ”

2021 yılında spor alanında çok önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Mahmutlar Spor Tesisi’nde harfiyat çalışmaları bitti, ihale aşamasına geldi. Bu sezon içerisinde kompleksi ile birlikte gençlerimizin hizmetine sunulacak. (İhalesi hala yapılmadı)

  “ALANYA’YI DOĞUDAN BATIYA BİSİKLETLE BULUŞTURACAĞIZ”

Türkler-Payallar-Konaklı sahil yürüyüş yolu projemizin de çalışmaları sürmektedir. Prestij Caddesi ve Bisiklet Yolu çalışmalarımız kapsamında Türkler-Payallar ve Kestel’den Mahmutlar etabının da yarısı bitti. Sezona kadar da Kargıcak Mahallesi’nin sonuna kadar kesintisiz bisiklet yolunu tamamlayacağız. (Kargıcak ile Türkler Mahallesi arası, Mahmutlar adı bundan dolayı geçiyor. Ayrıca Vatandaşlar Atatürk Caddesi’ndeki atıl durumdaki Bisiklet yolunun kaldırılmasını istiyor.)

“EĞİTİM ÖNCELİKLİDİR ANLAYIŞI İLE OKULLAR, YURTLAR, KREŞLER YAPTIRIYORUZ”

Mahmutlar’da 32 derslikli bir ilkokul binası inşaatını bu yıl tamamlayıp, öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. (Bu okulun sadece harfiyat çalışması Alanya Belediyesi tarafından yapıldığı iddia ediliyor. Okulun Quick Sigorta ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldığı biliniyor).