Mahmutlar ve bölgedeki Otellerde Hamam ve SPA işletmeciliği yapan İbrahim Uçar’ın kardeşi Mehmet Uçar, Şırnak’ta çıkan çatışmada şehit oldu.
Mahmutlar eski Hapyy Elegant Otel yanında 5 yıldır ikamet eden Mahmutlar Belediyesi CHP’li eski Meclis üyesi İbrahim Sayar’ın kapı komşusu İbrahim Uçar’ın Kardeşi Mehmet Uçar, Şırnak’ta şehit düştü. Kardeşi’nin Şırnak’ta şehit edildiğini Mahmutlar’daki evinde öğrenen Hamam ve SPA işletmecisi İbrahim Uçar hıçkırıklara boğuldu. Komşuları tarafından teskin edilen İbrahim Uçar, kardeşinin şehit cenazesi için Hatay iline ailesi ile birlikte gittiği öğrenildi.
AİLESİNDEN HELAL SÜT EMMİŞ BİR EŞ İSTEDİ
27 yaşında olan Şehit Mehmet Emin Uçar’ın bekar ve evlilik hazırlığı yaptığı, Şehit olmadan önce babasına ve ailesine, “evlenmek istiyorum, bana helal süt emmiş birisini bulun” dediği edinilen bilgiler arasında yer aldı.
ACI HABER BABA OCAĞINA ULAŞTI
Şırnak Valiliğinden yapılan ilk açıklamada İl Jandarma Komutanlığı komutasında Silopi İlçe sınırlarında gerçekleştirilen Şehit Güvenlik Korucusu Süleyman Tosun operasyonunda Körseli köyü bölgesindeki TPAO çalışanlarının emniyetini sağlamak için koruma görevi gerçekleştirildiği belirtildi. Şehidin acı haberi Antakya’da bulunan baba ocağına ulaştı. Acılı ailenin evine Türk bayrağı asıldı.

Haber / Mesut İlhan