Mahmutlar’da son günlerde artan motosiklet terörüne karşı jandarma ekipleri harekete geçerek, Özelikle Barbaros Caddesi ve Atatürk Caddesi üzerinde aralıksız denetimlerini sürdürüyor.

Alanya Jandarma Karakol komutanlığınca son günlerde Jandarma Trafik dahil tüm birimlerce Motorlara karşı denetimler arttı. Süratli motor kullananlar Mahmutlar halkı tarafından sık sık eleştiriliyorlardı. Alanya Jandarma, Mahmutlar halkından gelen şikayetleri değerlendirdi. Jandarma Trafik, Motor egzozunu patlatanlara, Egzozundan susturucuyu çıkaranlara, yüksek sesle motor kullananlara ve kask kullanmayanlara cezalar yazdılar.

KAYMAKAM DESTEK VERDİ

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer,  motosiklet sürücülerine yönelik yapılan denetimeri paylaştı. Emniyet ve jandarma trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde son dönemde artan motosiklet kazaları ve ortaya çıkan tehlikenin önüne geçilmesi hedeflendi. Sürücülere kask, hız ve egzoz gibi sebeplerden cezalar yazılırken Kaymakam Ürkmezer, vatandaşların güvenliğinin önemine vurgu yaptı.