28167068_1638152489540518_6215286315602982742_nSınır ötesinde YPG’li Terör Örgütü ile sürdürülen Zeytin Dalı operasyonunu başarı ile yürüten Türk Silahlı Kuvvetlerine Mahmutlar’dan destek geldi.
Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi öğretmen ve öğrencileri topladıkları 871 lirayı TSK’nın banka hesabına yatırırken, Mahmutlar’da bulunan Hijyen Et Kasap Cuma ve Cumartesi günü kazandıkları geliri tamamı ile TSK’ya bağışladıklarını belirttiler.
İYİ Kİ VARSIN ŞKL
Mahmutlar’ın ilk ve tek lisesi olan Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi okullar arasında yine bir ilki gerçekleştirerek sosyal yardımlaşma konusunda örnek oldu.
Okul öğretmenleri ve öğrenciler arasında toplanan Türk Mehmetçiğine yardımı sosyal medyadan duyuran Okul Müdürü Yılmaz Kısa, “Okulumuzdan toplanan yardımları Mehmetçik Vakfına yatırdık. Yardım yapan öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz” dedi.
BRAVO HİJYEN ET KASAP
Mahmutlar’ın turuncu bayraklı kasabı Hijyen Et, tüm esnaflara örnek olacak bir kampanya başlattı. YPG’li teröristlerle cephede savaşan kahraman Türk askerlerimize iki günlük işyeri gelirini bağışlayan Hijyen Et sahibi Erdem Uyar, Mahmutlar halkından takdir topladı.
Uyar, “Bu kampanya uzun bir süredir aklımdaydı. Mehmetçiğimizin yüreğimizdeki yeri çok ayrı ve orada Afrin’de görev yapmak kolay değil. Hijyen Et olarak bir nebze yardımım dokunursa ne mutlu bana” dedi.
 
 

Önceki İçerikMahmutlar'da okumayan kalmasın
Sonraki İçerikAllah Askerlerimizi korudu