Mahmutlar Kültür Merkezi Müdürü Mesut Güreş, Mahmutlar Post Gazetesi Muhabiri Orhan Olgun’a Kültür Merkezi çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Mahmutlar Kültür merkezi sorumlusu Mesut Güreş, kültür merkezi çalışmaları hakkında Mahmutlar Post Gazetesi muhabiri Orhan Olgun’a açıklamalarda bulundu. Güreş, resim kursu başta olmak üzere kursiyerlere Fotoğrafçılık, Türklere İngilizce, yabancılara Türkçe kursu verdiklerini, ayrıca Mahmutlar Kültür Merkezi olarak Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in katkıları ile her ay bir ile gezi düzenleyerek Mahmutlar kültürünü gidecekleri şehirlerde tanıtacaklarını açıkladı. Güreş, maddi yönden hiçbir sıkıntı çekmediklerini belirterek, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e teşekkür etti.
İşte röportajın detayı.
O. Olgun: Sayın Güreş burada ne tür aktiviteleriniz var?
Mesut Güreş: Haftada iki gün resim, bir gün fotoğrafçılık kursumuz var. Bunun yanında ödüllü Türk filmi gösterimi yapıyoruz. Yabancılara yönelik Türkçe, Türklere yönelik İngilizce kurslarımız var.
O. Olgun: Sayın Güreş Mahmutlar Kültür Merkezi olarak bugüne kadar neler yaptınız? Bir kaç örnek verebilir misiniz?
Mesut Güreş: Mahmutlar Kültür Merkezi olarak birkaç defa Türk geceleri düzenledik, Çevre temizliğine dikkat çekmek için Çocuklarla Çevre aktiviteleri gerçekleştirdik. Özürlüler için gece düzenleyerek engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye aldık. Alanya’da düzenlenen Noel pazarında tek belediye olarak Mahmutlar’ı temsil ettik. Mahmutlar’da kültür festivalleri düzenledik, bunun yanında daha sayamayacağım birçok etkinlik yaptık.
O. Olgun: Önümüzdeki süreçte Kültür merkezi olarak neler yapacaksınız?
Mesut Güreş: Bu yıl yine Mahmutlar’da kültür festivalleri düzenleyeceğiz. Yabacılara yönelik her ay bir kente gezi düzenleyerek Türk kültürünü yabancılara tanıtacağız. Türkiye Hollanda 400 yıl dostluk kutlamaları çerçevesinde belediyemizin desteği ile Hollanda’dan 2 önemli sanatçı getirerek 30 Haziran’da Mahmutlar’da konser vermesini sağlayacağız
O.Olgun: Bu aktiviteleri yaparken parasal desteği nereden buluyorsunuz?
Mesut Güreş: Bu aktiviteleri yaparken maddi yönden hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Sağ olsun Belediye başkanımız her konuda bize destek oluyor. Bugüne kadar yaptığımız aktiviteler için hiçbir maddi talebimizi geri çevirmemiştir. Bizlere her konuda her zaman destek olmuştur. Kendisine sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum.
O.Olgun: Son olarak neler söyleyeceksiniz?
Mesut Güreş: Öncelikle bu fırsatı bana verdiğiniz için Mahmutlar Post ailesine teşekkür ediyorum ve duyarlılığınız için minnettarım. Mahmutlar Kültür merkezi aktivitelerinin yanında bir de yabancıların buluşma noktasıdır. Buraya dünyanın her ülkesinden insanlar geliyor. Yabancılar burada tarihimizi, kültürümüzü öğreniyorlar. Burada büyük bir iş yapıyoruz, herkesi buraya bekliyoruz.

Önceki İçerikKestel’li başkanı görevden aldılar
Sonraki İçerikYekutya’dan misafirlerimiz var