Mahmutlar’a dünyaca ünlü Opera sanatçısı Martin Hurkens geldi. Mahmutlar Belediye düğün salonunda 2,5 saat konser vererek bölgedeki yerleşik yabancıları mest eden Hurkens’i maalesef bir tek Mahmutlar belediyesi yetkilisi karşılamadı.
TÜRK’ÜN EV SAHİPLİĞİ BU MU?
Bir gün öncesi ve geçen yıl Alanya’ya gelerek kültür merkezinde konser veren sanatçının izleyicileri arasında Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Emniyet müdürü, Alanya Almanya Derneği Başkanı, Alanya Rus dili konuşanlar derneği başkanı yer almış ve Alanya da yerleşik yaşayan yabancılar kültür merkezini tıklım tıklım doldurmuşlardı.
Her fırsatta biz yerleşik yabancıların her zaman yanındayız diyen Mahmutlar belediye başkanı Ali Çelik veya başka bir yönetici programın 2 ay önce belli olmasına rağmen katılmamaları şaşkınlığa neden oldu.
HURKENS MEST ETTİ
Hollanda’nın dünyaca ünlü Opera sanatçısı Martin Hurkens kızı Melaine ile birlikte Mahmutlar’da yaşamlarını yerleşik olarak sürdüren Hollandalı Johanna-Mathias Schols çifti ve Mahmutlar Kültür Merkezi müdürü Mesut Güreş’in katkıları ile Mahmutlar ve Alanya’da konser veren opera sanatçısı Martin Hurkens bölgede bulunan yerleşik yabancıları söylediği şarkılarla mutlu etti.
ÖZÜRLÜLERE KAMPANYA BAŞLATTI
Mesut Güreş’in konserde yaptığı konuşmada opera sanatçısı Martin Hurkens’in şuanda Hollanda ve Alanya’daki engelliler için bir kampanya başlattığını ve bir tır kamyon dolusu engelli aracı ve malzemesini toplayıp Alanya’ya göndereceği müjdesini verdi. Konserde Hollanda’lı, İngiliz, Rus, İskandinav ülkeleri ve Alman vatandaşlar bulundu.

Önceki İçerikYıldızdoğan Gökbel’e Yücel MHP’ye
Sonraki İçerik6 boyutlu sinema açıldı