Mahmutlar Belediyesi Meclisi evlere şenlik. Aynı tercüman bulmacası gibi çözmek çok zor. %70’nin Üniversite mezunu olduğu Meclis üyeleri, Mahmutlar Belediye tarihinin en kötü, iş bilmez, korku imparatorluğu üzerlerine iyice sinmiş Belediye Meclis üyeleridir. Birçok Meclis üyesi ile kanka dercesine yakın arkadaşlığım var. İki meclis üyesiyle yakın derece akrabalığım var. Beni sevmeyen, benim de onu sevmediğim Meclis üyesi var. Ama arkadaşlık başka, bu iş başka… Elle tutulabilecek bir iki Meclis üyesinden başka maalesef kayda değer Meclis üyesi yok, yok, yok..
Bir belediye Meclis üyesi halkın parasını, yetim hakkını, tüyü bitmemiş bebenin hakkını hiç düşünmeden belki bilinçli, belki de hiç bilmeden kolunu kaldırarak evet veya hayır verebiliyor. Önce bir sor, araştır, bir açıklama yap hiçbir kelime söylemeden, hiçbir fikir beyan etmeden bir önerge yazmadan, üretmeden 4,5 yıllık Meclis üyeliği geçti geçecek, utanır insan yahu!!!
Karga tulumba gibi el kaldırıp, indirmekte neyin nesi? Daha önce de bu köşeden uyardım. Siz seçilmiş Meclis üyesisiniz, aldığınız her kararda yetimin hakkı var, aldığınız her kararlara dikkat edin, günah dedim. Ama hiçbir değişiklik yok, aynı terane devam ediyor…
Bir bakmışsınız çok önemli kararlarda birkaç meclis üyesi mecliste yok, ‘niye?’ diye soruyorsunuz yanıt yok! En fazla suyu harcayan o, halkın içtiği en önemli temel maddesi su ama ‘suya zam verilsin’ diyen de o. Bir bakmışsınız meclise bir partinin meclis üyelerinden hepsi katılmamış boykot etmişler.
Ya siz kimi boykot ediyorsunuz? Meclise gelip kendinizi ve halkımızı en iyi şekilde niçin temsil etmiyorsunuz? Bu halk, ‘bizi temsil etsin’ diye sizi meclise göndermedi mi? Meclise gitmeyerek kimi temsil ediyorsunuz merak ediyorum.
Başkan kredi istiyor, veriyorsunuz. Peki bu kredi nereye kullanıldı yada kullanılacak hiç ardını aradınız mı? 3,6 milyon TL’ye sahil projesi ihale edildi 5,5 milyona yükseldi. 2 milyon kredi sizin izninizle kullanıldı, sahili hiç şöyle göz alımı ile incelediniz mi? ‘Bizim verdiğimiz paralar nereye gitmiş’ diye hiç düşündünüz mü?
Evet haklısınız koca bir HAYIR diyorsunuz.
Yine 10 milyonluk koca bir kredi yetkisi verdiniz Başkan Ali Çelik’e. Çelik kredi onayını sizden aldıktan sonra  “Bu parayı birilerine peşkeş çekmeyeceğiz, birilerine rant sağlamayacağız” diyerek açıklama yaptı. Siz niçin bu açıklamaya cevap veremediniz. Şimdiye kadar verdiğimiz krediden bir sonuç alamadık diyemediniz!!!
2,5 yıl önce Belediye Başkanı size bir öneri sundu, dedi ki; “Beldeye Mobesa kamerası gerekli artık, bu şart oldu. Bana harcama yetkisi verin, ben araştırayım, yapayım” dedi. Sizde verdiniz. Başkana, ‘Size yetkiyi veriyoruz, siz bu yetkiyi niçin kullanmıyorsunuz?’ diye soramadınız. ‘Belde de onlarca şaibe duyumları var. Denizin içindeki pis su hortumundan, yaylanın taşlı tarlasına kadar her yerden pis kokular geliyor. Neden bu söylemler var. Başkan bir açıklama yap’ diyemiyorsunuz.
‘Bu milleti temsil ediyorum’ diyorsanız görevinizi iyi bilmeniz gerekir. Şurada 11 defa daha meclise girip, çıkacaksınız..
Ondan sonra bay bay….

Önceki İçerikBÜYÜKŞEHİR TASASI
Sonraki İçerikGüneşlenirken kalp krizi geçirdi