Mahmutlar MHP, yerel seçimler sonrası Başkansız kaldı. Mahalle Başkanı Mustafa Durusoy Belediye Meclis üyeliği için istifa etti ve yerine İlçe teşkilatı tarafından atama yapılmadı.

‘MAHMUTLAR’DA MHP Mahalle Başkanı kim olacak?’ sorusu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Bilindiği gibi Mahmutlar MHP Mahalle Başkanı Mustafa Durusoy, yerel seçimler öncesi meclis üyesi adaylığı için istifa etmişti. MHP İlçe Teşkilatı’nın Durusoy’un istifası sonrası Mahmutlar’a Mahalle Başkanı atamadığı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.
KEŞ’Mİ, GEÇGÜN MÜ?
Mahmutlar MHP’de Mahalle Başkanlığı için kıyasıya bir yarışın olduğu gözlemleniyor. Ali Keş ve Erol Geçgün arasındaki başkanlık yarışında Alanya İlçe Teşkilatı iki isim arasındaki Başkanlık yarışını kırmadan dökmeden çözüm aradığı gerçeği ortada dururken, Mart ayında yapılan yerel seçimlerden sonra Başkan atanmayan Mahmutlar MHP’de iki ismin Başkanlık için lobi yaptığı edinilen bilgiler arasında yer alsa da MHP Alanya Teşkilatının iki ismin arasında seçim yapmakta zorlandığı öğrenildi.
3. BİR İSİM Mİ?
Alanya MHP İlçe Teşkilatı Mahmutlar MHP’de sorun olmaması için iki tarafı da memnun edeceği 3. bir isimin Mahalle Başkanlığına atanacağı duyumları da kamuoyun da dillendirilmeye başlandı. Yerel seçimler sonrası başlayan Mahalle Başkanı ataması için 8 aydır MHP içerisinde başlayan yarışın sonuçlanmasını bekleyen MHP’liler, bir an önce Mahalle Başkanının belirlenmesini bekliyorlar. İlçe Belediye Başkanlığını kazanan MHP’de Alanya’nın en büyük Mahallesi olan Mahmutlar’da MHP’nin Mahalle Başkanının bir an önce belli olmasını arzu eden partililer, Alanya MHP İlçe Teşkilatının Mahmutlar’a Başkan atamasını beklediklerini belittiler.