Mahmutlar’da iddia bayii soyuldu. Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi, Görgülü sitesi altında bulunan Gold İddia bayii, gece geç saatlerde hırsız veya hırsızlar tarafından soyuldu.
Gece geç saatlerde Gold İddia bayii adlı işyerine giren hırsız veya hırsızlar dükkânda bulunan müşterilere ait kuponları ve çelik kasayı çalarak olay yerinden kaçtılar.
Hırsızların dadandığı iddia bayisindeki çelik kasada 3 bin TL civarında nakit para olduğunu bildiren Gold İddia bayi sahibi Fedaiyi Yılmaz, “Hırsız veya hırsızların bir an önce yakalanmasını ve adalete teslim edilmesini istiyorum” dedi.
Olaydan sonra sabah saatlerinde kendisine ait iş yerine gelen Fedaiyi Yılmaz iş yerinin kapısının açık olduğunu görmesi ve dükkânın soyulduğunu anlaması üzerine Mahmutlar Jandarma karakolunu aradı. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri soygunla ilgili gerekli çalışmaları yaptıktan sonra olayla ilgili araştırmanın devam ettiği ve hırsız veya hırsızların en kısa sürede yakalanıp adalete teslim edileceğini bildirdi.
Görgülü sitesindeki ve çevredeki esnafların Mahmutlar Post Gazetesi’ne yapmış olduğu açıklamalarda, “Her geçen gün hırsızlık vakaları artıyor. Bu gün komşumuza, yarın bizim dükkânımıza girmeyeceği ne malum. Biz buradaki esnaflar olarak bir an önce çevreye mobese kameralarının takılmasını istiyoruz. Mobese kameraları için gerekirse imza toplarız” diyerek Belediye Başkanı Ali Çelik’e mesaj gönderdiler.

Önceki İçerikGültepe’yi kaybettik
Sonraki İçerikKışın hayat duruyor