6 milyon borç ile devir aldığı Belediye’yi 3 yıl içinde yaptığı hizmetler ile örnek bir Belediye yapan Asiltürk, ‘Mucizevi başkan’ lakabını aldı. Asiltürk, 3 yıl içinde borcun %80’inini öderken, ‘Kısıtlı gelirlere rağmen bu hizmetleri nasıl yaptınız? yönündeki soruya, ‘Ben Allah’ın sevgili kuluyum’ dedi.
Mahmutlar Post Gazetesi’nin geleneksel hale getirdiği bölgemizde bulunan Belediye Başkanlarının hizmet dönemlerinin her yıl dönümünde Mahmutlar Post Gazetesi muhabirleri ve köşe yazarları ile sohbet toplantısını, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk ile gerçekleştirdi. Gazetenin köşe yazarları ve muhabirlerinin sorularına içtenlikle cevap veren Asiltürk, 6 milyon borç devir aldıkları belediye borçlarının şimdiye kadar %80’nini ödediklerini ve bunun yanında beldede bir çok hizmet ürettiklerini belirtirken, inşaatı devam eden yeni Belediye binasının 2012 yılı sonunda hizmete açacaklarını, büyük şehir yasası çıkmadığı taktirde, Belediye Başkanlığına tekrar aday olacağını ve parti ayırımı yapmadan tüm vatandaşlara hizmet ettiğini söyledi.
Asiltürk seçimlerden önce halka vaad ettikleri birçok hizmeti yerine getirdikleri için mutlu olduğunu belirtirken, ‘Bu kadar borç ödemenize rağmen, bu hizmetleri nasıl yaptınız? yönündeki soruya ise ‘Ben Allah’ın sevgili kuluyum’ diyerek cevap verdi.
“TAMTAKIR BİR BELEDİYE DEVİR ALDIK”
Asiltürk, 2009 yerel seçimlerinden sonra göreve geldiklerinde 6 Milyon borç, makam aracı haciz edilmiş ve hizmet üretemeyen bir belediye devir aldıklarını söyledi. Asiltürk, “Daha önceki yönetim bize 6 Milyon borç bıraktı, bunun yanında SSK, vergi ve benzeri pirimler ödenmemişti. Borcun şuan %80’inini ödedik. SSK ve vergi borçlarını da yeni çıkan yapılandırma yasasında taksitlendirerek ödemeye başladık. Şuana kadar aksatmadan borçlarımızı ödüyoruz” dedi.
“KARGICAK’I ÖRNEK BİR BELDE YAPACAĞIM”
Asiltürk, Kargıcak’ın turizm ve tarımın iç içe olduğu bir belde olduğunu belirterek, beldenin turizm de ciddi bir Pazar olduğunu ve yapacakları çalışmalar neticesinde Kargıcak’ı örnek bir belde yapacağını söyledi. Asiltürk, “Kargıcak’ta 160 dönümlük bir arazi üzerinde Karaman’lı bir işadamı, Goldcity Otel’e benzer dünyanın en büyük kompleksini yapacak. Yatırımcı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bir kaç önemli otel yatırımı da iki yıl içinde hayata geçecek, Kargıcak turizmin başkenti olacak” dedi.
“ALLAHIN SEVGİLİ KULUYUM”
Mahmutlar Post Gazetesi Muhabiri Orhan Olgun’un, ‘Sayın başkan devir aldığınız 6 Milyon borcun şu ana kadar  ‘%80’inini ödedim’ ve bunun yanında gelirinizin az olmasına rağmen ‘beldede birçok hizmet ürettim’ diyorsunuz peki parayı nereden buluyorsunuz?’ yönündeki sorusuna, “Ben Allah’ın sevgili kuluyum. Para da sıkıntı yok, beldemizde proje üretip, hizmet yapıyoruz. Allah bize yardım ediyor, ben Allah’ın sevgili kuluyum” dedi.
“PARTİ AYIRIMI YAPMADIM”
Asiltürk, 3 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde hiçbir zaman parti ayırımı yapmadan beldeye hizmet ettiğini söyledi. Asiltürk, “MHP’li bir Belediye Başkanıyım, fakat hiçbir zaman parti ayırımı yapmadım. Elimizden geldikçe yasalar çerçevesinde vatandaşımızın sorunlarını çözmeye çalıştık. Birilerine yardımcı olamamışsam, yasalar müsaade etmemiştir” dedi.
“SU PARASINDA İNDİRİM YAPTIK”
Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı Mehmet Uğuz, Kargıcak halkına danışarak hazırladığı 11 soruyu Asiltürk’e yöneltti. Sorulara cevap veren Asiltürk, seçimlerden önce halka vaad ettiği gibi su paralarında indirime gittiklerini, 2012 yılı içinde Kargıcak’ta birçok yola asfalt döktüklerini ve 2012 yılı içinde Cumhuriyet tarihi boyunca asfalt dökülmeyen birçok yolu açıp, asfalt ile tanıştırdıklarını söyledi.  Asiltürk ayrıca, bu yıl içinde Diyanet İşleri Başkanını’nda katılacağı 2 büyük Camii açılışını gerçekleştireceklerini açıkladı.
‘Hiç keşke dediğiniz bir hizmet yaptınız mı?’ sorusuna Asiltürk, “Ben, ‘keşke yapmasaydım’ diyeceğim bir yatırım yapmam. Benim keşkem hiçbir zaman olmadı, olmayacaktır” dedi. Asiltürk Başkanlı’ğı dönemi boyunca hiçbir zaman yaptığı hizmetlerden dolayı pişmanlık yaşamadığını belirterek, bugüne kadar yaptığı her hizmetin arkasında durduğunu söyledi.
Haber: Orhan OLGUN

Önceki İçerikBağışlar: Siyasi kopukluk zarar veriyor!
Sonraki İçerik(5+3) VE (4+4+4) EĞİTİMİ (DEVAM)