Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top Alanya basınına verdiği demeçte, “Bizi adam yerine koyan yok” açıklamasında bulundu. Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, ‘Niye Acaba?’ diye sordu.
ALANYA’DAKİ bir Web TV kanalında Mahmutlar sahillerinin olumsuz durumlarını ele alan Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, Alanya Belediyesini eleştirerek, “Biz söylüyoruz yapan yok, Bizi Adam yerine koyan yok” açıklaması yaptı.
İLHAN: “NİYE ACABA?”
Mahmutlar Mahalle Muhtarımız Ahmet Top’un isyanına katılmamak imkansız. Muhtarımıza hak veriyor ve eleştirilerine katılıyorum açıklaması yapan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Kargıcak, Yaylalı ve Kestel Muhtarları Alanya Belediyesi veya diğer kurumlardan hizmet alırken niye Mahmutlar bu hizmetleri alamıyor. Muhtar Ahmet Top, ’16 yıldır Muhtarım bizi adam yerine koyan yok’ demesini içime sindiremiyorum. Diğer Muhtarlar hizmet alırken, Niye Mahmutlar bu hizmeti alamıyor. Ben şahsım olarak ‘Bizi adam yerine koyan yok’ diyen Muhtar Ahmet Top itiraf etmiştir” diye konuştu.
İLHAN: “İKİLİ İLİŞKİLER ÖNEMLİ”
İlhan, “Yöneticilik başta ağır başlılık, alt-üst ilişkisi giyim-kuşam ve halk ile kurumlar arasındaki köprü olmayı gerektirir. Makama giderek usulünce hizmet istemek önemlidir. Basına çıkıp Şov yaparak tribünlere oynarsan, yerini bilmezsen, yönettiğin yerleşkeye hizmet almakta zorlanırsın, ondan sonra ‘bizi adam yerine koyan yok’ diyerek sızlanırsın. Örnek yan Mahalle muhtarlarımızdır, her gün birisini bir amirin yanında görüyoruz ama Mahmutlar Mahalle Muhtarını vatandaşlar hizmet alacağı makamlarda göremiyor” dedi.
İŞTE YEREL MEDYADA MUHTAR AHMET TOP’UN HABERİ
MUHTAR AHMET TOP: “BİZİ ADAM YERİNE KOYAN YOK”
Yerel yönetimler başta olmak üzere Alanya’daki derneklere ateş püsküren Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top, “Ben 16 yıldır Mahmutlar muhtarıyım. Sahillerdeki bu rezaletten utanıyorum. Plajlarımız pislik içerisinde. Gereken hassasiyet gösterilmiyor. Alanya Belediyesi tarafından geçen yıl sahilde 5 noktaya tuvaletler yapıldı. Şuan tuvaletlerin kapıları kırık, duş başlıkları çalınmış. Alanya Belediyesi’nde 2 bin 500 personel çalışıyor. 5 tane personelin bu noktalara atanmasını istiyoruz. Temizliğe hijyene özen gösterilsin. Alt geçitler de çok kötü vaziyette. 16 yıldır kimse beni muhtar olarak çağırıp sezon başlamadan önce bir talebiniz var mı? Ne yapalım? Alanya’yı ve Mahmutlar’ı nasıl daha güzelleştirebiliriz? diye sormadı.
TOP: “FİKRİM ALINMIYOR”
Sahile kıyısı olan hiçbir muhtarın fikri alınmadı. Halk ilk muhtarın kapısına gelip şikâyetini iletiyor. O yüzden bu noktada muhtarların görüşlerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Antalya Valiliği’ne, Alanya Belediyesi’ne, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne, İçişleri Bakanlığına sorunları iletiyorum ama bizi adam yerine koyan yok. Biz herkesi Alanya’ya davet ediyoruz ama Alanya’da durum içler acısı. Başka Alanya yok. Kumsalımıza sahip çıkalım. Tüm dernekleri, odaları duyarlılığa davet ediyorum” dedi.