Mahmutlar’daki üç muhtar isyanda. Muhtarlar, “Yayla’daki Kadastro Tapulama çalışmalarındaki şaibe iddialarını Mahmutlar Halkından duyuyoruz. Şuanda inceleme aşamasındayız, eğer şaibe bulgusuna rastlarsak, itiraz edeceğiz. Konu üzerinde çalışıyoruz halkımızın bilmesini istiyoruz” dediler.
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, Yeni Mahalle Muhtarı Melih Kaplan, Yukarı Mahalle Muhtarı Duran Okur Mahmutlar Post Gazetesine gelerek açıklamalarda bulundular. Muhtarlar, “Ali Çelik yönetimi göreve başlayalı 54 hafta oldu. Belediye Başkanı ve ekibi bugüne kadar muhtarları yani bizi ne aradı, ne sordu. Üç muhtarı adam yerine saymadılar. Mahallenizin bir sorunu var mı, yolunuz, suyunuz bir eksiğiniz var mı? Doktor, öğretmen okuldan bir danışma bir bilgi edinme olmadı. Sorunlara çözüm üretmek için ne bir çağrı ne mesaj ne de toplantıya davet edilmedik. Bizlerde seçilmiş Mahmutlar’ın mahalle muhtarlarıyız, bizi adam yerine saymadıkları için Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik ve ekibinin bu davranışını Mahmutlar halkının bilmesini istiyoruz” dediler.
Halkımız kimlerin kendilerine hizmet ettiğini iyi biliyor. Belediyeni’nde kimlere hizmet ettiğini, Belediye’nin kimler tarafından yöneltildiğini kamuoyu biliyor, izliyor” diyen üç muhtar bizler halkımızın oyları ile seçildik. Halkımıza hizmet etmek için seçildik ve sorunlarına tercüman olmak için Belediye ile vatandaşın arasında köprü olmak için muhtar olduk, halkımız her zaman bizlerin baş tacı olacaktır” dediler.
KADASTRO ÇALIŞMALARI ASKIYA ÇIKTI
Muhtarlar, Yayladaki Kadastro tapulama çalışmalarının askıya çıktığını ve ilgililerin 14 Nisan 2010 gününden itibaren 15 günlük askı süresinde Şıh köyü muhtarlığı ve Belediye Kadastro Müdürlüğü’ne uğrayıp askıdaki yerlerini incelemelerini istediler. Muhtarlar, “İlgililerin itirazları varsa 29 Nisan 2010 tarihine kadar Alanya Kadastro Müdürlüğüne itiraz dilekçesini vermeleri kendi menfaatleri icabıdır” dediler.

Önceki İçerikKaplan’a acil şifalar dileriz
Sonraki İçerikSEKTÖR DURMAMALI!