Karapınar Mahallesi, Kaplanhanı Yaylası yolunda meydana gelen kazada 3 ölü, 4 yaralı verdikten sonra Muhtarlar Yayla’ya Mobil Sağlık Ekibi istiyorlar .
Geçtiğimiz Hafta Mahmutlar’ın yaylalarından olan Kaplanhanı Yaylasında Veli Uçak (58) yönetimindeki 07 NON 81 plakalı otomobille seyir halinde olduğu sırada iddiaya göre kalp krizi geçirdi. Kontrolden çıkan araç 30 metreden uçuruma yuvarlandı. Kazada araç içerisinde sıkışan sürücü Veli Uçak, eşi Yaşar Uçak (57) ve gelini Ayşe Uçak (40) olay yerinde yaşamını yitirirken, Arzu Şahin (39), Mustafa Şahin (11), Mustafa Uçak (13) ve Kerem Uçak (8) yaralandı. Kazadan kurtulan bir kişinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda jandarma, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilmişti.
AMBULANS KAZA YERİNE BİRBUÇUK SAAT’DE ULAŞABİLDİ
Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafında ambulansla Alaadin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geliş ve dönüşü üç saat de gerçekleşti.. Olay yerinde yaşamını yitiren 2’si kadın 3 kişi savcılık tarafından yapılan incelemelerin ardından jandarma ve itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla sedyelere halat bağlanarak çıkarıldı. Olay yerine gelen yakınları gözyaşı dökerken, toplanan kalabalık ise dikkat çekti. Cenaze aracına alınan Veli Uçak, Yaşar Uçak ve Ayşe Uçak cansız Alanya Belediye Morguna konuldu. Jandarma olayla ilgili tahkikat başlatmıştı.
“MOBİL SAĞLIK EKİBİ İSTİYORUZ”
Karapınar Mahallesi Muhtarı Fatih Yılmaz, bu yolda neredeyse her ay ölümlü kazalar olduğunu aktardı. Yılmaz, “Bununla ilgili defalarca dilekçelerimiz oldu. Alanya’dan buraya 1 saat 15 dakikada geliyor. Şimdi de aynı sürede geldi. Yaralılar vardı. Bununla ilgili mahallemize hiç olmazsa yaz aylarında mobil ambulans, doktor, kazalarda, yılan sokmaları gibi olaylarda duruma müdahale etmek için bir ekip istiyoruz. Bölgede kendi mahallem hariç 12 yaylanın muhtarıyım. Geçen hafta Söğüt Yaylası’nda yine bir vurulma olayı oldu. Bunun gibi çok benzer olaylar oluyor. Ama müdahale geç oluyor. Bunun için buraya çok acil bir şekilde, dilekçelerimiz de mevcut, mobil sağlık ekibi istiyoruz. Yetkililerden destek istiyoruz” dedi.