Mahmutlar’da yerleşik yaşayan Alman uyruklu Konrad Kuluna, müslüman oldu ve Ömer ismini aldı. Müslüman olduktan sonra camilerde cemaat ile namaz kılan Ömer Kuluna,  25 alman vatandaşının da Müslüman olmasını sağladı.
3 yıl önce İslam dinini araştırarak ve Lübnan’lı bir arkadaşından etkilenen Alman uyruklu Konrad Kuluna, Almanya’da Müslüman olup, Ömer ismini aldı. Mahmutlar’da yerleşik yaşayan Alman uyruklu Ömer Kuluna, Alanya’ya daha önce sık sık geldiğini, Türkleri ve Türkiye’yi çok sevdiğini özellikle sıcak, sessiz ve sakin olduğu için Mahmutlar’ı tercih ettiğini söyledi. Kuluna, Almanya’da Lübnan’lı bir arkadaşı sayesinde İslam dini ile tanıştığını ve Müslüman bir bayanla evlendiğini belirterek, “İslam dinini çok beğeniyorum, mümkün olduğu sürece hiç bir vakit namazını kaçırmıyorum, hatta camilerde cemaat ile namaz kılıyorum. İslam dininin güzelliklerini çevremdeki arkadaşlarıma da anlattım ve 25 Alman uyruklu arkadaşımı da Müslüman yaptım” dedi.
“KENDİMİ İSLAMA VERDİM”
Kuluna, “Almanya’da Müslüman olan arkadaşlarım vardı. Bende zaten islam dinini takip ediyordum. İnsanlar günde 5 vakit, abdest alıp, namaz kılıyorlardı. İnsan sağlığına zararlı içki, uyuşturucu ve benzeri ürünler İslam dininde yasaklanmış. Tüm Müslümanlar hayır kazanmak için çalışıyor. İslam dini şefkat dini, Merhamet dini. İnsan yararına yapılan her türlü işlerden etkileniyordum. Lübnan’lı arkadaşım bana her zaman İslam dini hakkında bilgiler verip, güzelliklerini anlatıyordu. Müslümanların yaşam tarzlarından çok etkilendim ve bende Müslüman olmaya karar verdim. Almanya’da cemaatlerle tanıştım ve oraya gitmeye başladım, bazen vazgeçtiğim zamanlar oldu ama daha sonra kendimi toparladım ve kendimi tamamen islama verdim. Müslüman olduğum için mutlu ve huzurluyum” dedi.
“ÇEVREMDEN TEPKİ ALDIM”
Ömer” Başta arkadaşlarım olmak üzere tepkiler aldım. Dalga geçenler bile oldu. Ama ben yılmadım okudum. Okudukça okudum. Okudukça ne kadar çok haklı olduğumu görüyordum. Ailem benim tercihlerime saygı duyduklarını söylediler. Bana sürekli destek oldular ailemden hiç olumsuz bir şey duymadım. Sonra birçok akrabam bana destek oldu. Müslümanlığı tercih ettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum”
“25 ARKADAŞIMI DA MÜSLÜMAN YAPTIM”
Ömer Kuluna, “Müslüman olduktan sonra İslam dinini tatil için buraya gelen arkadaşlarıma anlattım. Arkadaşlarıma Kuran’dan ayetler ve dualar okuyordum. Birçok arkadaşım ikna oldu ve 2010 yılında Mahmutlar Merkez Camii’de 25 arkadaşım müslüman oldu. Şimdi onlarda benim gibi İslam dini için çalışıyorlar, arkadaşlarımda islam dinini tercih ettikleri için çok mutlu olduklarını belirtiyorlar” dedi.
“TÜRKLERİ ÇOK SEVİYORUM”
Türk’leri ve Türkiye’yi çok sevdiğini belirten, Ömer Kuluna, “Almanya’da birçok Müslüman arkadaşım var, eşimde Müslüman, onunla Almanya’da Müslüman olmadan önce tanıştık. Eşim tatil için Almanya’ya gelmişti, tanıştık evlendik çok mutluyum. Türk insanı sıcakkanlıdır, merttir, hayırsever ve misafirperverdir. Almanya’da iken Türk’lere çok yardımım dokunuyordu, şimdi bende bir Türk gibi yaşıyorum” dedi.
“MÜSLÜMAN İNANCINA GÖRE YAŞAMALIDIR”
Kuluna, “Herkesin inanışına saygı duyarım, bence bir Müslüman hayatını dinine göre yaşamalı, haramdan kaçmalı. Allah’ın bize şart koştuğu farzları yerine getirmelidir. Yaşamına dikkat etmelidir, benim yaşantım islam dini ile tanıştıktan sonra tamamen değişti. İçki içmiyorum namazıma devam ediyorum. Fırsat buldukça cemaat namazlarını kaçırmıyorum, iyi ki Müslüman olmuşum çok mutlu ve huzurluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

Önceki İçerikMHP Kargıcak’tan Uyar’a hayırlı olsun
Sonraki İçerikSahil çığlık atıyor