DSC_0065Mahmutlar’a üç bloklu ‘Angels Home’ sitesini kazandıran Omim Mimarlık sahibi  Okan Şen Barboros Caddesindeki Denizkent Sitesini ‘kentsel dönüşüm projesi ’ ile yıkarak son derece estetik bir yapı inşa edecek. Omim Mimarlığın bu projesiyle  ticari alanlarını işletecek kurumsal firmalarla çevresine hareket getirecek
MAHMUTLAR’DA yapmakta olduğu 240 dairelik Angels Home sitesiyle adından sıkça bahsedilen Omim Mimarlık Kentsel Dönüşüm kapsamında Mahmutlarda Barbaros Caddesi’ndeki Denizkent sitesini de yıkarak son derece estetik bir yapı inşa edecek.
İnşa edilecek bu yapı ticari alanlarını işletecek kurumsal firmalarla çevreye hareket getirecek.
DAHA SAĞLIKLI MODERN YAPILAR
Omim Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar F.Okan Şen’in mimar olarak çizmiş olduğu projelerle de Mahmutlar gelişimine katkı sağladı.
Omim Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar F.Okan Şen, “Ağustos 1999 depreminden önce 1 m² alan için 18 kg demir kullanırken, deprem sonrası inşa edilen yapılarda her m² için 45 kg demir kullanılmaya başlandı. Bu da Kentsel Dönüşümle yeniden inşa edilen konutlarda halkımızın daha sağlıklı ve modern yapılarda oturmasını sağlamıştır. Ve bunun bir parçası olmak beni ziyadesiyle memnun etmektedir”’ dedi.
ESKİ YAPILAR RİSKLİ
Mimar F.Okan Şen açıklamsına şöyle devam etti. “Alanya’nın ilk beldesi olan Mahmutlar’ın 1990 ile 2000 yılları arasında kooperatif sistemi ile inşa edilen yapılarda yaşamanın riskli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu kooperatif yapıların bazı önemli merkezlerde kot düşüklüğü ile yoldan 2-3 metre zeminde olması Akdeniz incisi dediğimiz bu merkezi bölgede yeni inşa edilen rezidans  ve sitelere  uyum sağlamadığı için görüntü kirliliğine yol açıyor. Kentsel Dönüşüm Yasasının 6306 sayılı riskli yapıların yıkılıp yeniden yapılması ve uygulamasından yararlanıp Beldeye görüntü kirliliği ve sahiplerine ekonomik zarar veren eski yapılar yıkılarak yerine modern yapılar inşa edilmesi Mahmutlar halkı tarafından da gayet olumlu karşılanıyor.Bizim dışımızda bu tür Kentsel Dönüşüm Projelerini yapan diğer firmalardan Multi villa inşaat, Sönmez inşaat,Konak inşaat ve diğer tüm inşaat firmalarına da şahsım adına teşekkür ediyorum ” dedi.

Önceki İçerikHizmet yarışı
Sonraki İçerikPADİŞAH VE MİLLET