AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Toklu Alanya’da Onkoloji Merkezi Kurmak için yer aradıklarını açıkladı. MAHKOD Başkanı Mesut İlhan Mahmutlar’daki sağlık alanlarını önerdi.

SAĞLIKTAKİ önceliklerinin Alanya’ya onkoloji merkezi’ni kazandırmak olduğunu belirten AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Eğitim Araştırma Hastanesi’nin karşısında bulunan yaklaşık 30 dönüm arazinin onkoloji merkezi olarak tahsisinin yapılması için gerekli teknik çalışmaları sürdürüyoruz. Bilindiği üzere bakanlıktan onkoloji merkezinin yapılmasıyla ilgili onay alınmıştı. Yer tahsisinin hızlandırılmasıyla birlikte onkoloji merkezi yapılacak. Ayakta kemoterapi alımıyla ilgili süreç zaten başladı. Yer tahsisi için Düzenleme Ortaklık Payı’ndan (DOP) ayrılmış bir alan var. Bu alanı başka bir alana kaydırıp onkoloji merkezi olarak tahsisinden sonra binanın yapılmasıyla birlikte hizmet vermeye başlayacağız” dedi.
“MAHMUTLAR’A YAPILSIN”
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun, ‘yer arıyoruz’ açıklamalarına sosyal medyadan cevap veren Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlar’da sağlık alanları bom boş duruyor. Onkoloji Merkezini Mahmutlar’a yapın” dedi.
İlhan, “Mahmutlar Alanya’dan maalesef hiç görünmüyor. Hizmet ve yatırım fakiriyiz. 50 bin nüfusu ile ilçe kriterini her şeyi ile tamamlamış bir metropolde ne Hastane, ne Fakülte nede Sanat okulu var. Artık Mahmutlar’ı sadece oy ambarı olarak görmeyin, birazda yatırım yapmayı düşünün ne Hükümetten, ne Alanya Belediyesinden nede Büyükşehir Belediyesinden Mahmutlar’a gözle görülür bir hizmet maalesef yok” açıklamasında bulundu.
“ANAMUR’A KADAR HİZMET VERECEK”
Alanya’ya onkoloji merkezinin gelmesi bizim şuan sağlıktaki en büyük önceliğimiz açıklamasında bulunan Toklu, “Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşanan bazı aksaklıkları gidermek için de var gücümüzle çalıştık ve bu aksaklıkların büyük bir kısmı halledildi. Vatandaşımız memnun bir şekilde hastaneden istediği hizmeti alabiliyor ama yetmez. Hem Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hem de Sena Nur Çelik vekilimiz ile birlikte teşkilat olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni daha üst seviyelere çıkartmak istiyoruz. Çünkü sadece Alanya değil, Anamur bölgesine de hizmet veren bir onkoloji merkezinin gelmesiyle birlikte kapasitemizi ve hizmet seviyemizi arttıracağız” dedi.

Önceki İçerikKaplanhanı yolunda kaza! Aynı aileden 3 ölü 4 yaralı
Sonraki İçerikKUŞAK MESELESİ