1- BİR VERGİ ÖDEMESİ: En büyük devletlerden birinde 3 kişiye 660 milyon dolar piyango çıkıyor. Kişi başına 220 Milyon Dolar. Ancak… Kişi başı 105 Milyar Dolar alacakmış, diğer 115 milyon dolar vergilerden kesilecekmiş. Ne diyelim darısı bizim başımıza, yurdumun devleti vergilerin ancak yarısını topluyormuş, eğer tamamını toplasa, yer üstü ve yer altı kaynaklarımız ile birlikte dünyanın ilk 3 devleti arasına girebilirmişiz. Yukarıda yazdığım ülke 3 suça en ağır ceza olan müebbet hapis veriliyor. Biri vergi kaçırma,diğeri 18 yaşından küçüğe tecavüz, bir diğeri ise polis öldürme…!
2- Söz vergiden açılmışken dünyada birinci olduğumuz bir vergiden haberdar olalım. 100 TL’lik benzine 61 TL vergi ödüyormuşuz. Yani biz aslında 39 TL’lik benzin alıyoruz… Çıkan sesleri duyar gibiyim…
3- ZAMLARA GELİNCE: 25 Bin’e yaklaşan Suriye sığınmacıları neyle doyacak, ihtiyaçları neyle karşılanacak… Yurdumun insanı kışdan yeni çıktı, ısınma giderlerinden de canı çıktı, tam rahat bir nefes alacak, cebinden gazdan, elektrkten kalacak parayı çakadanak çakıverdiler. Diyorlar ki “ yok öyle 3 kuruşa köfte, SIKINTIYI HEP BERABER ÇEKECEĞİZ. YURDUMUN İNSANI FEDAKÂRDIR, KEMER SIKMAYI YÜZYILLARDIR BİLİR, BUNUN İÇİN HAZIRLIKLIDIR, SABIRLIDIR, SABIN SONU SELAMETTİR” DER…
4- KARGICAK + MAHMUTLAR = TEK İLÇE. Bu iki belde zaten birbirinden ayrılamaz. Halkı, geçmişi ile hep iç içe yaşamışlar. BU KARARI ALAN BAŞKAN VE YERLİ OTORİTERLERİ CANDAN KUTLUYORUM. ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN…
5- OT KÖK KARIŞIMLARI VE BAL: Bunlar yıllardır TV ve internetlerde satılıyordu. Ne oldu da bunlar takibe alındı…!? Yurdumun insanının gülümsediğini görür gibiyim…!
6- Mahmutlar insanı halk otobüsü için Kestel sınırına akıyor. Oradan Alanya 1,25 TL imiş, gidiş-dönüş 2.5 TL. Hadi hayırlısı…!
7-Benim iki belediye başkan adayım var, kafama göre. Biri Mesut İLHAN, biri değerli köşe yazarı hocamız Mehmet Bey. ONLAR BU YÖRENİN İNSAN VE SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLENLERDEN, YASALARI BİLİYORLAR, AŞAĞIDAN YUKARIDAN ÇEVRELERİ VAR, İHTİYAÇLARI OLAN SADECE BİZİM OYLARIMIZ. Uzaklara bakmaya gerek yok diyorum kendimce. 2.bir Mahmutlar’lı olarak haddim aşıldıysa özür dilerim.
8- GÜLE GÜLE KÖŞE YAZARIMIZ ORHAN YEŞİL KARDEŞİM. YÜREKLİ, GEREKLİ VE YERİNDE YAZILARIN VE KİŞİLİĞİN İLE HEP HATIRLANACAKSIN. ALLAH’A EMANET OL.
KUCAKLAR ÖPERİM…

Önceki İçerikProvokatörlüğün daniskası
Sonraki İçerikSİYASAL ANLAMDA LAİKLEŞME