Mahmutlar’da gerçekleşen CHP Delege seçimlerinde Güler Öz’ün listesi Hilal Çintaş’ın listesine fark attı. Delege seçiminde CHP’li üyelerin katılımının çok yüksek olduğu görüldü.
Mahmutlar’da gerçekleşen CHP delege seçimi yerel seçimlerdeki sandık başı heyecanını aratmadı. Alanyaspor renkleri olan Yeşil oy pusulası ile CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Güler Öz’ün listesi olurken, Turuncu oy pusulası ile Hilal Çintaş’ın başını çektiği liste yarıştı. Güler Öz’ün listesi kullanılan 148 oyun 106’sını alırken, Hilal Çintaş’ın listesinin aldığı oy 42 de kaldı. CHP Mahmutlar 38 delegesi ile Alanya Merkez dahil en fazla delege çıkaran mahalle oldu.
BAŞKAN ADAYLARI SANDIK BAŞINDA YER ALDILAR
Geçtiğimiz Cumartesi günü CHP Mahmutlar Parti binasında gerçekleşen delege seçimlerinde ilk defa kalabalık bir partili gurubu katıldığı görüldü. Alanya CHP İlçe Başkan Adaylarından Coşkun Karadağ, Sefa Çorbacı ve Ömer Zavlak seçim süresince parti binasından ayrılmadılar. Çok heyecanlı geçen seçimlerde her hangi bir kavga ve olay yaşanmaması demokrasinin güzelliği olarak yorumlandı.
ÖZ, “KAZANAN MAHMUTLAR OLDU”
CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Güler Öz seçimlerden sonra Mahmutlar Post Gazetesine yaptığı açıklamada, “Demokrasi şöleni yaptık kazanan CHP oldu, kazanan Mahmutlar oldu, bu seçimin kaybedeni yok” dedi.
Öz, “Gerçekleşen demokrasi şölenimizde ilk defa böyle yoğun bir katılım oldu ve seçim boyunca bayram havası yaşadı partililerimiz. Kaybedeni olmayan delege seçimlerinde kazanan CHP oldu ve kazanan Mahmutlar olmuştur. Birlik içinde yolumuza devam edeceğiz, sen ben yok biz varız. Tüm üyelerimize katılımları için ve demokrasiyi ortaya koydukları için çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
YEŞİL LİSTEDE GÜÇLÜ İSİMLER YER ALDI
Kazanan yeşil listede Mahalle Başkanı Güler Öz, eski Mahalle Başkanı Ahmet Asil, eski Belediye Başkanı İbrahim Aksu, eski Muhtar Mehmet Çabuk, Mahmutlar Kadınlardan sorumlu başkan Lale Ay, eski ilçe yöneticisi Betül Durnaoğlu, Gazeteci Mesut İlhan, Eczacı eski meclis üyesi Hicran Açar, eski mahalle başkanı ve eski meclis üyesi İbrahim Sayar, Turizmci Halil Çakır, Meclis üyesi Yılmaz Bağışlar da bulunuyor.
KAZANAN YEŞİL LİSTENİN TAMAMI
Güler Öz, Ahmet Asil, Mustafa Şimşek, İbrahim Aksu, Mehmet Çabuk, Lale Ay, Gültekin Arslan, Hüseyin Kodal, Betül Durnaoğulları, Müslüm Eren, Mustafa Keş (Hüseyin oğlu) Mevlüt Çatal, Şengül Işık Liebregts, Mesut İlhan, Mustafa Uğurkutu, Hicran Açar, Hasan Kula, Rahime Tilgeler, Hatice Kadeş, İbrahim Sayar, İsmail Çankaya, Adnan Güngörmez, Semra Uysal, Erdoğan Dana, Halil Çakır, Yılmaz Bağışlar, Engin Aybat, Ferhat Gedikli, Cemal Bekdamar, Mustafa Tokcan, Sandra Hülya Gür, Yaşar Kankal, Alaattin Temirlenk, Mehmet Topuz, Mustafa Tanyeri, Sefa İlkyaz, Gazanfer Eker Biçer, Cüneyt Güney.