Van’da çadırı yanan özürlü bir aile Mahmutlar’a geldi. Depremden sonra çadırda yaşamaya başlayan Kaya ailesi, çadırlarının alev alması sonucu ölümden döndüler. Görme özürlü Cengiz Kaya (31) şeker ve tansiyon hastası, Fatma Kaya (63), sağ tarafı tamamen felçli Nurhan Kaya (25)  çıkan yangından sonra ortada kaldılar.
Olayı gazetelerden takip eden Kestel yolu üzerinde bulunan Van Kahvaltı salonu işletmecisi Ahmet Aygün özürlü aileye sahip çıktı. Aygün Gazetemize yaptığı açıklamada, “Olayı gazete ve televizyonlarda gördüm, çok üzüldüm. Bu insanlar ortada kaldı, hiçbir maddi imkana sahip değiller. Aile fertlerinin üçü de özürlü, kalacak bir yerleri yok, buradan hayırsever vatandaşlara sesleniyorum. Lütfen bu özürlü aileye sahip çıkalım. Daha öncede birçok depremzedeye yardımlarım oldu. Hatta Alanya Kaymakamı iş yerime gelerek bana teşekkür etti.  Benimde maddi imkanlarım sınırlı, lütfen duyarsız kalmayarak aileye sahip çıkalım” dedi.
Özürlü aile fertlerinden şeker hastası olan Fatma Kaya’nın yaptığı açıklamada,  “Van’da çok zor şartlarda yaşıyorduk, gece vakti biz uyurken çadırımız alev aldı. Canımızı zor kurtardık, ben çıkan yangında ağır yaralandım ve birkaç gün hastanede kaldım. Orada hiçbir akrabam yok, durumum gerçekten çok kötü. Giyecek bir ayakkabım bile yok, buraya gelirken hiçbir şey getiremedik, hayırseverlerden yardım bekliyorum” dedi.
Haber: Orhan OLGUN

Önceki İçerikTeşekkürler ŞKL
Sonraki İçerikŞehircilik bu mudur?