Kestel Belediyesi, Haziran ayı olağan meclis toplantısı Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi.
Kestel Belediye Meclisi, dün saat 10.00’da Belediye Meclis Salonu’nda Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında toplandı. Meclisin 1. gündem maddesinde Antalya Valiliği ve Alanya Belediye Meclisi’nin de onayından geçen 1 No’lu İmar Düzenleme Sahasında bulunan 1/5000 ölçekli ve 1/1000 ölçekli plan tadilatı oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde de, belde sınırları içerisinde bulunan ve vatandaşların mülkiyeti içinde kalan trafo merkezlerinin belediye mülkiyetlerine alınması ve trafoların güçlendirilmesi kararı meclis üyelerinin oluruna sunuldu. Karar oy birliği ile kabul edildi.
Kestel Beldesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sahil Caddesi’nde yapılarak hizmete açılan çocuk parkına ‘Kesten’ isminin verilmesi görüşüldü. Oy çokluğu ile parkın adının ‘Kesten’ olması kararlaştırıldı. Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kestel adının ‘Kesten’ den geldiğini belirterek, beldenin tarihi değerlerine sahip çıkılması ve gelecek kuşaklarda Kestel’in adının yaşatılması için bu kararın alınmasının önemli olduğunu belirterek meclis üyelerine teşekkür etti.

Önceki İçerikTupperware Mahmutlar’da
Sonraki İçerikVay uyanıklar vay!