Mahmutlar Cumartesi Pazarında Pazarcı esnafı ile Zabıta arasında anlaşmazlık yaşandı. Pazarcı satacağı ürünleri kasalardan dökerek yerlere serptirdi.
Mahmutlar Cumartesi Pazarında kendi ürettiği ürünleri satarak ekmeğini kazanan Nazmi Sayar (Koca Kurt) sürekli pazardaki yeri değiştiği için satacağı ürünleri kasalardan boşaltarak yerlere serptirdi. Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunan Sayar, “Ben ve benim gibi kendi ürettiği ürünleri satarak evine ekmek götürmeye çalışan köylü üreticilerin yerleri sürekli değiştirilerek köylünün ekmek kazanmasını istemeyen bir zümre var. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e telefonla bu sorunumuzu anlattım kendisi bana seni kimse yerinden oynatamaz sen ürününü satmaya devam et” dedi.
ZABITALAR HER HAFTA RAHATSIZ EDİYORLAR
Sayar “Her hafta pazara çıkarım ürettiğim beş on kilo ürünü satmak için. Her hafta bir zabıta gelerek açtığım sergiyi topla senin yerin burası değil diyorlar ve ceza yazacaklarını belirtiyorlar. Biz kendi mahallemizdeki pazarda bile üç beş kilo pazar ürünümüzü satamıyorsak pazara çıkmayalım”dedi.
ZABITA “PAZARDA ŞEMA VAR”
Mahmutlar Cumartesi Pazarındaki iddialara cevap veren Zabıtalar “Her Pazarda bize verilen şema var. Bu şemaya göre biz uygulama yaparız ve uymayanları uyarırız. Pazarda Köylü pazarı ayrı, Pazarcılar Odası Üyeleri ayrı, Patates ve soğancılar ayrı, Peynirciler ayrı ve Tekstilciler ayrı yerlerde tezgah açarlar. Biz bize verilen şemalara uyarız ve öyle de yaptık. Bazı Pazarcı arkadaşlar yerlerini beğenmeyip kendi istedikleri yerlere tezgah açmak istiyorlar, bizde bu esnaflarımızı uyarıyoruz” açıklamasında bulundu.