Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde beldemizde eşi benzeri görülmeyen bir olay yaşandı. Gazetemize gelen ihbar üzerine bozuk asfalt için çakıl taşı döşeyen bir grup Mahmutlar Belediyesi personeli’nin, tekstil işi ile uğraşan İbrahim Taşan ve oğlu Murat Taşan’ı darp ettikleri iddiası yer aldı. Çıkan olaylar esnasında işyeri sahibi İbrahim Taşan’ın burnunun kırıldığı ve oğlu Onur Taşan’ın ise kaşının üstüne kürekle vurulduğu iddia edilerek, 15 dikiş atılarak ağır yaralandığı bildirildi.
Görgü tanıklarına göre şöyle yaşandı: Mahmutlar Belediyesi Fen İşleri ekipleri Atatürk Caddesinin bozuk ve tozlu bölgelerine asfalt taşı döktüğü esnada tekstilci İbrahim Taşan işyerindeki tekstil ürünleri toz olmasın diye bölgeyi sulamak isterken belediye personeli sulamaya gerek yok diyerek aralarında tartışma yaşanır. Bu esnada Fen İşleri ekibinden bir kişi eline çalışma küreğini alarak İbrahim Taşan’a ve oğlu Onur Taşan’a vurmaya başladı ve kavga işyeri içerisine kadar sürdü dediler.
TAŞAN: KÜFÜR ETTİLER
Olayda kaşının üstüne kürek ile vurulduğu iddiasında bulunan Onur Taşan, “Bu şahıs ile daha önce hiçbir tanışıklığım yok, 15 gün önce ölen anneme küfür ederek, buraya su dökmeyin diye babamı azarladı. Ben de terbiyeli ol, baban yaşındaki birine böyle hakaret edilmez’ dedim. Sende kimsin diyerek bana küfürler yağdırdı. Daha sonra elindeki çalışma küreğini babama ve bana vurdu. Babamın burnu kırık benimde kaşımın üstüde 15 dikişim var. Bizde davacı olduk, ölümüme kast ettiler. Hiçbir belediye yöneticisi gidip olayı öğrenme zahmetinde bile bulunmadılar. İş yerimize girerek saldırmaya devam ettiler.  Belediye personeli hangi hakla saldırabiliyor anlamış değilim” dedi.

Önceki İçerikJandarmaya alkış
Sonraki İçerikGökbel yaylası bozkurtların yuvası oldu