‘Kendini belde içerisinde ‘Başkan’ diye tanıtan Fethi Derin isimli şahıs, yalan dolan haberlerle belde içerisinde, provokasyonluk yapmaya çalışıyor’ diyen Mehmet Yaman, haberin gerçeğini Mahmutlar Post Gazetesi’ne anlattı.
Mahmutlar Belediyesi içerisinde Başkan Ali Çelik tarafından dövülen Fethi Derin, ‘Yeni Mahmutlar’ isimli gazete’nin, 23 Mart 2012 tarihli sayısında “Çakır seçmeni ile kavga etti, Mahmutlar’da ikinci Pazar olayı” başlıklı haber ile yine gündeme geldi. Haberi okuyan ve o anlara şahit olan Mehmet Yaman isimli vatandaş konu ile ilgili habere açıklık getirdi.
YALAN VE İFTİRA
Yaman, “Bu yayın organındaki açıklamalar kendisine aitse, bu beldede huzurla yaşayan ve o masada o anda oturan ve sohbetin canlı tanığı olarak ben, Fethi Derin isimli bu şahsı kınıyorum. “Biraz haya! Biraz Edep ve Ayıp!” diyorum.
Yaman, “Bu yayın organında haber tamamen bir karalama ve yıpratma amaçlı olarak verilmiştir. Haber ve haberin konusu, tamamen çarpıtılarak, yalan ve iftira atılarak verilmiştir.
ÇİLEKEŞ’İ KARALADI, ÇAKIR ENGEL OLDU
Yaman, “Fethi Derin Eski Belediye Başkanımız Alatttin Çakır’ı görünce ‘Ali Çelik seçildiği günden beri Mahmutlar’a hiçbir iş yapamadı’ deyince Çakır, ‘Bu lüzumsuz sohbeti kapat, siyasetten başka bir şey konuş’ diyerek Fethi Derin’in provokatör konuşmasını engellemeye çalışsa da Derin, masadaki bazı kişilere karşı konuşmasını sürdürdü. Fethi Derin’in amacı birilerine yardakçılık olsun diye yaptırdığı yalan bir haberden ibarettir” dedi.
YAMAN, ‘OLAYIN GERÇEĞİ ŞÖYLEDİR’
Yaman, “Geçtiğimiz Pazar günü ben ve birlikte olduğumuz arkadaşlarım Yeni Mahalle’de bulunan ‘İbo dayı’ isimli kahvehanede, düğüne gitmek üzere buluştuk. Önceki dönem Belediye Başkanımızın da aynı kahvehanede bir kaç kişi ile sohbet ettiğini gördüm. Ve bizde aynı masaya gelip oturduk. Aynı masada 10’a yakın kişi oturmaktaydık. Söz konusu Fethi isimli şahıs da, masada oturmuş çay içiyordu. Bu arada sohbet esnasında bu şahıs, lüzumsuz lüzumsuz, ileri geri konuşmaya başladı. Önce yeni belediye başkanı Ali Çelik’in bir iş yapamadığından, bir hizmet üretemediğinden bahsetti. Bu arada başkanımız hiçbir şekilde sohbete katılarak konuşmadı, orada bulunan küçük çocukla sohbet ediyordu ve bir ara başkan Fethi Derin isimli arkadaştan bu lüzumsuz sohbeti kapatmasını, siyasetten başka bir şey konuşmasını söyledi. Daha sonra Fethi isimli arkadaş, masada bulunan diğer insanlarla karşılıklı sohbetle birlikte tartışmaya başladı. Hatta masada bulunan ve yaşça bizden bir hayli büyük olan Selahattin amcaya saygısızlık etmeye çalıştı ve Alaattin başkan tekrar müdahale etti” dedi.
HEM ÇİLEKEŞ’E, HEM ÇAKIR’A İFTİRA ATTI
Yaman, “Fethi Derin isimli şahıs, hem eski başkana, hem yeni başkana iftira atmaya başlamıştı ki, eski Başkanımız Alaattin Çakır bu konuların görev yapan insanların namus ve itibar meselesi olduğunu, Fethi isimli kişiye bu konuları konuşurken terbiye sınırlarını aştığını, masada insanlara ve topluma yalan söylememesi gerektiğini, son derece nezaketli ve sakin bir şekilde söyledi ve Fethi isimli arkadaşta konuşmasını aynı anda keserek, cevap vermeden bir harf veya kelime bile konuşmadan masadan hemen kalkarak, bir arka masada oturan arkadaşının yanına geçmiştir. O masadan da 3 dakika sonra kalkarak, hiçbir şey konuşmadan, oradan ayrılmıştır” dedi.
“SEÇİMLERDE DE AYNI YALAN SÖYLENDİ”
Yaman, “Bu olayın aynı masada 10 kişi görgü tanığı ve şahidi vardır. Olay aynen şöyle olmuştur. Eski Başkan Alaattin Çakır, hiçbir şekilde yeni Baksan Ali Çelik’in adını ağzına bile almamıştır.
Pazar olayı denilen konu da aynı şekilde, siyaset amacıyla yalan yanlış kamuoyuna seçimlerde kullanmak için uydurulmuştur.
Eski başkanımız Alaattin Çakır, bu şahsa son derece nezaketli davranmıştır. Fethi Derin isimli kişinin uydurduğu ve iddia ettiği; “üstüme yürüdü, küfür etti, bahsedilen alevi ve Kürtler seçim kaybettirdi, sen kim oluyorsun, bende ona bağırdım tartıştık” ifadeleri tamamen asılsız yalan ve iftiradır. İnsanda biraz haya olur. O masada ve o mekanda asla bu konuşmaların, davranışların hiçbiri geçmemiştir ve olmamıştır. Orada bulunan herkes olayın canlı şahididir. İnsanda biraz Allah korkusu olur. Gerçekten ayıp” dedi.
DERİN ÇİRKİN VE TEHLİKELİ BİR OYUNUN PEŞİNDE
Yaman, “Ben Mahmutlar’da yaşayan ve sürekli olarak Mahmutlar’da vatandaşın içinde bulunmam sebebi ile Fethi Derin isimli bu şahsı iyi tanırım. Hatta 2009 seçimi sonrasında, etrafta esas başkan benim diye belediye görevlilerine emirler verdiğini duymuştum. Seçim sonrası Mahmutlar’da eşini Ali Çelik başkanın işe aldığını biliyorum. Daha sonraki bir zamanda Ali Çelik’in Fethi Derin isimli şahsı tokatladığını duydum.
Pazar olayı ve bu tür olayların, halka farklı anlatılarak eski belediye Başkanımız hakkında kasıtlı olarak yürütülen bu kampanya son derece çirkindir. Beldemize büyük hizmetler yapmış olan bir insan hakkında, yalan ve iftira dolu iddialarla saldırılması, son derece çirkin ve düşündürücüdür. Zira, Fethi Derin isimli kişinin yalan iddialarında beldemizde yaşayan Alevi ve Kürt kökenli vatandaşlarımıza eski belediye başkanımızın hedef gösterilmesi siyaset için oynanmaya çalışılan çok çirkin ve tehlikeli bir oyundur. Bu oyunun peşinde ve arkasında olanları herkes tahmin etmekte ve bilmektedir. Mahmutlar’ın huzurunu bozmak isteyen ve provokasyon açıklamalar yapan Fethi isimli bu arkadaşımızı, ben ve o masada bulunan diğer arkadaşlar doğruları söylemeye davet ediyoruz” diyerek açıklamalarına son verdi.

Önceki İçerik“Mahmutlar – Kargıcak el ele ilçeliğe”
Sonraki İçerikORDAN-BURDAN