Ramazan ayında kırmızı Ete, Tavuk ve Yumurta’ya zam beklenmiyor.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanvekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, bu ramazanda kırmızı ete, Tavuk ve yumurtaya zam yapılmayacak dedi.

KIRMIZI ET ÇOK UCUZ MUŞ!

Türkiye’de pandemi döneminde her şeye yüzde yüze yakın zam geldiğini anımsatan Yardımcı, “Yapılan zam büyük bir zam değil. Oda yılbaşında yapıldı. Şu an kırmızı et en ucuz gıda maddelerindendir. Pandemide herkes fırsatçılık yaptı, her şeye yüzde yüz zam yaptı. Bugün ete yapılan 3-5 lira arasında yapılan zam anormal değil, ucuz. Sebze meyve alıyorsun 10-12 liraya yarısını çöpe atıyorsun. Et ucuz. İnşallah Ramazan ayında anormal bir durum olmazsa ete zam olmayacak. Ramazan ayında herkesin tenceresine et girsin” dedi.

“TAVUĞA ZAM YAPTIRMAYACAĞIZ”

Bütün tavuğun fiyatının normal olduğunu ama kanat, kelebek türü bölümlerinin yatının yüksek olduğuna değinen Yardımcı, “Tavuk 15 lira oldu kilosu, 12 liraydı önce. 3 lira zam yüksek değil. Ama bu fiyat Ramazan ayında tavuk 20 lira olursa karşı çıkarız. Ette nasıl ucuzluk yapıyorsak, , tavukçularında balıkçıların da başkanıyız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi.

Önceki İçerikMahmutlar’da alt geçitler temizlendi
Sonraki İçerikALANYA BELEDİYESİ’NİN 2020 YILI FAALİYET RAPORU OY ÇOKLUĞU İLE MECLİSTEN GEÇTİ