Gayrimenkul sektörünün öncü kuruluşu RE/MAX, 2011 yılının son çeyreğinde İstanbul’un Avrupa yakasında birçok yeni ofis açarak gücüne güç katmayı planlıyor. Uygun lokasyonlarda açılacak olan ofislerin diğer mevcut ofislerle optimum mesafelerde olmasıyla, marka tanınırlığının üst seviyeye çıkması sağlanıyor.
İstanbul ilinde,  sahil kesiminde Beşiktaş, Arnavutköy, Emirgan, İstinye, Yeniköy ve Tarabya; sanayi alanlarında Güneşli, Sefaköy, Mahmutbey, İstoç,Yenibosna,Tekstilkent, Avcılar, Haramidere ve Beylikdüzü; bu bölgelerin dışında ise, Büyükçekmece, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Bağcılar, Esenler, Güngören, Fındıkzade, Fatih, Kabataş bölgelerinde de yeni franchise ofisleri açılması planlanmaktadır.
Prestijli RE/MAX markasıyla gayrimenkul sektörüne girmek isteyen girişimciler, franchise alma kriterlerine başarıyla uyum sağladıkları takdirde, bir dizi eğitimden geçmekte ve geleceği parlak olan bu sektöre çağdaş normları uygulamak üzere adım atabilmektedirler. İstanbul’da RE/MAX franchise bedelinin 24,000$ +KDV olduğu belirtilmektedir.
Yukarıdaki herhangi bir bölgeden, kendi işini kurup franchise açmak isteyen profesyonellerin ve girişimcilerin 0212 232 48 20 numaralı telefondan RE/MAX Türkiye ile iletişime geçmesi yeterlidir.
RE/MAX Ofisi Açılması Planlanan Bölgelerden Beylikdüzü Hakkında
Beylikdüzü  E5-Haramidere hattında, bir RE/MAX franchise ofisi açılması hedeflenmektedir. Bu bölge ile ilgili bazı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:
İstanbul’un En Hızlı Gelişen Bölgesi Oldu … !
İstanbul’un en genç İlçelerinden birisi olan Beylikdüzü yapılaşma açısından da genç bir merkez olma özelliği taşıyor. 1990’lı yıllarda kooperatiflere tahsis edilen alanlarda yükselen blokları, özel sektörün yaptığı projelerin takip etmesiyle birlikte adeta İstanbul’un depo konut alanı haline geldi. Bölge genelinde yer alan yeni projelerde genellikle doktorlar, hukukçular, bankacılarla birlikte orta ve üst düzeye hitap eden bir kesim rağbet etmektedir.
Merkezi Konumu
Avcılar’ın batısında, Büyükçekmece’nin doğusunda konumlanan Beylikdüzü, son 10 yıldır depremden etkilenen bölgelerden çok fazla göç almaya başladı. Sadece İstanbul değil, İzmit, Yalova gibi şehirlerden de göç almaya devam etmekte…
Beylikdüzü Neden Tercih Ediliyor ?
Bölgede,TÜYAP Uluslararası fuar merkezinin bir çok AVM’nin ve Migros gibi dev markaların boy göstermesiyle birlikte pek çok müşteri kitlesini çekmekte olup, İstanbul’un küçük bir kopyası gibidir. İstihdam açısından güçlü bir bölge olup, E5 karayolunun tam ortasından geçmesi, hem bölgenin görselliğini ön plana çıkarmakta, hem de bölgeye olan yerleşme talebini de arttırmaktadır.
İstanbul’un Parlayan Yıldızı : Bölgede yer alan hastaneler, AVM’ler,Proje aşamasındaki oteller, residanslar, kültür merkezleri, kreşler, okullar, yeşil alanlar insanları hem yerleşim hem de istihdam bakımından dikkat çekiyor. Deprem sonrasında var olan yeni yapılanmalarda insanlara biraz olsa da bu bölgeyi tercih etmelerinde alternatif sunuyor.
Gayrimenkul Değerleri Hangi Seviyede ?
Beylikdüzü ve çevresindeki ,m2 birim fiyat değerleri
Yakuplu 700-1000 TL
E-5 ve çevresi 800-1000 TL
Gürpınar merkez Mah. 500-700 TL
Gürpınar Yeşilkent bölgesi 850-1100 TL
Beykent 1000-1500 TL–Deniz manzaralılar 1500-2000 TL ve üzeri.
Villaların Metrekare Fiyatları
Yakuplu-Kavaklı-Gürpınar da 1000-1500 TL
Merkeze yaklaştıkça 1500-2500 TL arasında
Kira Fiyatları
Eski yapılarda 500-800 TL (3+1)
Yeni projeler ise 1000-1500 TL (3+1)
Arsa m2 Birim Fiyatları
Gürpınar-Yakuplu-Kavaklı bölgesi 200-300 TL
Beykent Residanslar bölgesinde 900-1300 USD
Beylikdüzü Merkez civarı 500-800 TL
Gürpınar Sanayi bölgesi 500-700 USD

Önceki İçerikLaf var icraat yok!
Sonraki İçerikHALK EVLERİ KÖY ENSTİTÜLERİ EĞİTİM ENSTİTÜLERİ