CHP eski Meclis üyesi Mustafa Şimşek iddialarına devam ediyor.

Mahmutlar’daki kamu alanlarının bir bir ranta kurban gittiğini iddia eden CHP Mahmutlar eski Meclis üyesi Mustafa Şimşek, “Eğitim alanı 35 dönümden 9 dönüme düşürüldü hemen yanında Sağlık alanı, 27 dönümden 11 dönüme düşürülmüş. Mahmutlar’daki kamu alanları ranta kurban gidiyor” dedi.

‘Mahmutlar halkını uyaran ve Kamu arazileri için dava açacağım’ diyen Mahmutlar Belediyesi döneminde 2 defa meclis üyeliği görevini yerine getiren CHP eski Meclis üyesi Mustafa Şimşek, Mahmutlar Post Gazetesine geçen hafta açıkladığı, Eğitim Tesis Alanı 35 dönümden 9 dönüme düşürüldü açıklamasına, bu haftada Sağlık Alanının 27 dönümden 11 dönüme düşürüldüğü iddiasında bulundu.

“MİLYON DOLARLIK RANT BARİZ ORTADA”

Şimşek, “Geçtiğimiz dönem Alanya Belediyesi Meclisinde içlerinde CHP, AKP ve MHP’li Meclis üyelerinin de bulunduğu Mecliste onaylanan kararla Mahmutlar’daki Milyon Dolarlık 41 dönüm arsa buhar olup yer sahiplerine geriye verilmiş olduğunu görüyoruz. Çünkü Konut alanları o bölgedeki parsellerde artmış görünüyor. Mahmutlar halkı kamu alanları için %35 ve %40 oranında arazilerini bırakıyorlar, bu iki alanda büyük bir rantın olduğu bariz bir şekilde belli” dedi.

“BELEDİYE’NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA İMARA VE KAMU VİCDANINA UYGUN DEĞİLDİR”

Şimşek, “Geçen Hafta Mahmutlar Post Gazetesine, yapılan imar uygulamalarından dolayı yaptığım açıklamamda; Alanya Belediyesi tarafından verilen yanıt, ne imar kanununa uygun, ne de kamu vicdanına uygundur. Bu eğitim alanının yeri Oktay Cebeci Sağlık Ocağı’nın üst tarafı deniz manzaralı 35 dönüm bir yerdi. Belediyenin yaptığı uygulamada burada hiç eğitim alanı kalmamış üstelik 35 dönüm eğitim yeri 50 dönüm arsa olmuş. Önceki eğitim yeri alanı arka tarafa bir yere, 9 dönüm civarı bir eğitim yeri bırakmışlar. Bu uygulamalar imara uygun değil, üstelik burada kazanılmış mahkeme kararı var. Size soruyorum burada deniz manzaralı 35 dönüm üzerinde bir üniversite olsaydı iyi olmaz mıydı?” dedi.

“SAĞLIK TESİS ALANINDA 16 DÖNÜM KAYIP”

Şimşek, “Aynı bölgeye eğitim alanının yanında 27 dönüm hastane yeri vardı, bu hastane yerini de 11 dönüm küçültmüşler, üstelik kalan yer (aşağıya çekilen) 16 dönüm olması gerekirken daha da büyütmüşler, kalan arsa 23 dönüm olmuş yazık! Burada aynı bölgede ve kamu alanı azaldığı için açacağım dava içinde olacaktır.

“TERCÜBELİ MECLİS ÜYELERİ BU RANTI NASIL GÖRMEDİLER?”

Şimşek, “Son olarak bu imar uygulamasının yapıldığı dönemde, Alanya Belediye meclisinde daha önceden belediye başkanlığı yapmış belediye encümenliği yapmış haritacı, mimar, avukat gibi 38 tane tecrübeli yöneticiler vardı. Bunların bu uygulamaları görmediği veya müdahale etmemeleri Mahmutlar için iyi olmamış. Halkımızı temsilen Mecliste görev alan tüm meclis üyelerini uyarıyorum aldığınız kararları sorgulayın kamu vicdanını sızlatmayın” dedi.