Çatal, “Sahil projesi 3,656 bin TL’ye ihale edilmesine rağmen, nasıl 5 milyon TL oldu? ‘Hükümetten 6 milyon ödenek hesabımıza yatırıldı’ denildi. Şimdi ise ‘sahil için ödenek sıkıntısı yaşıyoruz’ deniliyor. 11 alt geçit ne maksatla iptal edildi, sahilden pis kokular geliyor” dedi.
AK Parti Mahmutlar Belde Teşkilatı Basın ve Medya sorumlusu Macit Çatal tarafından yapılan açıklamada,  Mahmutlar sahil projesi ile ilgili pis kokuların alındığı belirtildi.  Çatal, “2011 yılında yapılan sahil ihalesi iptal edilmeden önce, 5.5 Milyon TL idi, bu ihale kapsamı içerisinde orta refüj yapımı, aydınlatma, peyzaj ve 11 adet alt geçit dahil edilmişti. 2011 yılı Nisan ayında yapılan yeni ihale 3 Milyon 656 bin liraya bir firmaya verilmiştir” dedi.
Çatal açıklamasında, “5,5 Milyon ile 3 Milyon 656 bin arasındaki farkı, vatandaşlar belediye yetkililerine sorduğunda verilen cevap, ‘Daha önceki ihalede 11 adet alt geçit yer alıyordu, bu alt geçitleri yeni ihaleden kaldırdık, aynı zamanda orta refüjü de belediye imkanları ile yaptırdık’ denilmişti” dedi.
ÇELİK, ‘5 MİLYON’ DEDİ
AK Parti Mahmutlar Belde Teşkilatı Basın ve Medya sorumlusu Macit Çatal; “Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, geçtiğimiz günlerde Alanya’da yerel bir televizyonun haberinde, ‘Sahil projesi 2012 Ocak ayında bitirilecek, maliyeti 5 milyon TL oldu’ diye açıklama yaptı. 3 milyon 656 bin olan bir ihale, nasıl olur da 5 milyon’a çıkar? Üstelik ‘11 adet alt geçit iptal edildi ve orta refüjü de Belediye imkanı ile yaptırıyoruz’ diye açıklamada bulundu. Halkımızın kafası karışık yetkilileri açıklamaya davet ediyoruz.
HÜKÜMETTEN GELEN 6 MİLYON NEREDE?
Çatal, “AK Partili Belediye Başkanı Alaattin Çakır döneminde 1 kilometresi yapılan sahil projesinin, 3,5 kilometresi, 1 yıldır yapılamıyor ve Belediye yetkilileri, ‘4,5 kilometre sahil yapıyoruz’ açıklamasında bulunuyorlar. Yapılan yer sadece 3,5 kilometre halkımızın bunu bilmesini istiyoruz. AK Parti döneminde yapımı tamamlanan Barbaros Caddesinin yapım süresi ile kıyaslandığında durumun içler acısı olduğu görülmektedir” dedi.
Çatal, “Mahmutlar için hayati önem taşıyan alt geçitlerin iptal edilmesi tamamen bir muammadır. Ali Çelik’in sahil projesi için 6 milyon para hükümet tarafından hesabımıza yatırıldı,  açıklamasını basından takip ettik. Sahilde para sıkıntısı yaşandığını da iktidar meclis üyelerinden öğreniyoruz, daha sahil için 1,5 milyon ödeme yapılmış oda belediye bütçesinden. Bu durumda hesaba yattığı iddia edilen 6 milyon para hangi projelerde kullanıldı?  Yaz sezonunda bile çalışması devam eden proje neden bitirilemedi? Kamuoyu bu sorulara cevap beklemektedir” dedi.

Önceki İçerik43 yıllık camii yıkılıyor
Sonraki İçerikRusça ders veriliyor