Mahmutlar Post Gazetesi olarak beldemizde tam anlamıyla görev yapmanın gururu içerisindeyiz. İnternetten indirme haberlerle gazetemizi doldurma gayreti içinde hiçbir zaman olmadık… Mahmutlar’da halkın sorunlarını, toplumların isteklerini hep kendimize görev ahdettik.  Yıllar yılıdır sahilden, yaylaya kadar tüm sorunları kamuoyu ile paylaştık. ‘Bunları biliyoruz, niçin anlatıyorsun?’ diyebilirsiniz, sizlerden aldığımız destek, teşekkür ve övgü bunları yazmama sebep oldu.
Mahmutlar sahil projesi haberimiz, beldesini düşünen değer veren onlarca okurumuz tarafından takdir edildi. Belediye’nin olduğu alana AVM veya 5 yıldızlı otel isteğimiz Mahmutlar Belediyesi Meclisi tarafından onay gördü ve meclisten geçti. İmza kampanyası başlatalım, ‘Mahalle olmaya hayır’ dedik bir gün sonra belediye tarafından başlatıldı. Bunun gibi binlerce nice haberlerimiz gündeme damgasını vurdu.
Mahmutlar Post Gazetesi olarak gündem yaratmayı kendimize ilke edindik. Her Salı gününü sabırsızlıkla, iple çeken tüm okuyucularımıza sevgi ve saygılar sunuyorum.
Mahmutlar’ın Mahalle olmasını isteyen bazı fanik AKP’lileri anlamış değilim. Bu yasaya karşı çıkan tüm AKP’li arkadaşlarımı da yürekten kutluyorum. Mahmutlar Belediyesi bir günde kurulmadı ki bir günde kapatılsın. 250-300 aracı olan bir belediye’yi iki dudağın arasındaki bir cümle ile kapatmaya yeltenirlerse bunun adını kimse koyamaz.
Türkiye bir komünist ülkesi değil, yasal yolları var. Cumhuriyetle yönetilen ülkelerden kanun var, anayasa var, ben yaptım oldubitti, siz sızlanmaya devam edin denirse bir gün o sızlananlar kendileri olur. Tıpkı ANAP gibi Doğruyol gibi…
Mahmutlar sahili herkes tarafından eleştiriliyor. Belediye’nin seçilmiş meclis üyeleri bile sahili beğenmediklerini dile getiriyorlar. Bu meclis üyeleri CHP’li hem de Ali Çelik’e yakınlığı ile bilinir. Ali Çelik, ‘Ne yapayım müteahhit yaptı’ demiş ya meclis üyeleri aynı görüşte değil. Sahil konusunda hiçbir meclis üyesine, ‘sen sahilden sorumlu meclis üyesisin kontrol et, güzel yaptır hataları düzelttir’ dememiş. Hal böyle olunca müteahhit firmada, ‘nasıl olsa ilgilenen yok, anlayanda yok, ıslık çalarak yaparım 5,5 trilyon da para var, bir elim balda bir elimde yağda’ demiştir. Bilmem belki de ben yanlış biliyorumdur. İşin adı 5,5 milyondur da müteahhit firma para alamıyordur. Belki de para sahilde çöken çukura kaçmıştır. Biliyorsunuz o çukur çok büyük adamı da yutar, parayı da.
Halkın beklentisi sahili bu haliyle teslim almamak. Sahil projesi başladığı günden bu yana Mahmutlar Post Gazetesi olarak ‘yanlış yanlış’ diye feryat ettik. Manşetlere taşıdık, mecliste tartıştık, halkı bilgilendirdik. Bazıları, ‘Mahmutlar Post muhalefetlik yapıyor’ dedi, duyarlı halkımız, ‘evet sahili çok kötü yapıyorlar’ dedi. Ama bunların hiç birini başta belediye başkanı olmak üzere kendi deyimleri ile ‘tınlamadı’ ne oldu, olan Mahmutlar sahiline oldu. Olan halkın cebinden çıkan 5,5 trilyon liraya oldu. İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar’ın dediği gibi amaç tozdan kurtulmak ise oldu, amaç modernlik estetik ve güzellik ise olmadı. Şimdi ne yapalım, ‘sahile bak ağla, dön ağla’ şarkısını söyleyelim.

Önceki İçerikKELEBEK MİSALİ
Sonraki İçerikKalbine yenik düştü