Mahmutlar’da hizmete giren Alanya 6. Noteri yönetimi ile birlikte ziyaret eden ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Mahmutlar daha fazlasını hak ediyor” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin’in girişimleri sonucunda 18 Aralık 2019 günü Adalet Bakanlığı Hukuk işleri Genel Müdürlüğü tarafından Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen yazı ile resmiyet kazandıran 6’ncı Noter, geçtiğimiz hafta hizmet vermeye başladı.

ŞAHİN VE YÖNETİMİ HAYIRLI OLSUNA GELDİ

Mahmutlar’a açılan Alanya 6.Noteri Eyüp Baysal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Şahin, 6. noterin Mahmutlar’a hayırlı olmasını temenni ederim dedi.

Şahin, “Bugün 6. noter Mahmutlar halkının hizmetine açıldı. ALTSO yönetim kurulu üyelerimizle birlikte yönetimi kurulu toplantımızın akabinde noterimizi ziyaret ettik. 6. noterin yeni yerinde faaliyete geçmesi bizi çok sevindirdi.

SÖZ VERDİK SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Mahmutlar mahallemize noteri getireceğiz diye söz vermiştik. Biz sözümüzü tuttuk. Mahmutlar için gerçekten ihtiyaçtı. Hem zaman kaybı hem de ekonomik bir kayıptı. Mahmutlar’ın nüfusuyla ve ticaret ölçeğiyle ilgili bir dosya hazırladık. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü de noterin açılmasını uygun gördü. Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun desteğiyle beşeri ilişkilerimizi de kullanarak 6. noterimizi Mahmutlar’a kazandırdık.

MAHMUTLAR DAHA FAZLASINI HAK EDİYOR

Mahtmutlar mahallemiz daha fazlasını hak ediyor. Mahmutlar aslında 45 bin nüfusu olan bir şehir. Mahmutlar mahallemize ve diğer mahallemize hizmetlerimiz devam edecek. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah en kısa zamanda Konaklı mahallemize de 7. noteri kazandıracağız” dedi. Yaklaşık 40 bin nüfusu ve ticari hareketliliği ile Alanya’nın en büyük mahallelerinden biri olan 6’ncı Noter’in Mahmutlar’ın ticaret hayatına büyük katkıları olması bekleniyor.