Mahmutlar belde iken iki dönem Mahalle Muhtarlığı bir dönem AKP’den Belediye Meclis üyeliği görevinde bulunan Cengiz Uğurkutu,“Mahmutlar Sahipsiz!” dedi.
Dimçayından Mahmutlar ve Kargıcak bölgesine giden kapalı sulama suyu hattında Mahmutlar bölgesinde vanalar konulmasına rağmen Sulama Birliği tarafından daha sonra vanaların söküldüğünü belirten Mahmutlar eski Mahalle Muhtarı Cengiz Uğurkutu, “Mahmutlar’dan sulama suyu hattı geçiyor diye vatandaş yatırım yaptı. Sulama birliği şimdi vanaları söktü, su vermiyor. Şimdi ne olacak Mahmutlar’lı çiftçinin hali?” diye sordu. Ayrıca Mahmutlar Yaylalarında elektriklerin olmadığını yetkililerin anca bayram sonrası gelir açıklamasını da Uğurkutu sert bir dille eleştirdi.
ÇİFTCİ’NİN VANASINI SÖKTÜLER!
Sosyal Medyada paylaşımda bulunan AKP eski Belediye Meclis üyesi Cengiz Uğurkutu,“Evet arkadaşlar su akar Mahmutlar’lı bakar. Mahmutlar bu kadar Sahipsiz mi? DSİ’nin yapmış olduğu ve Mahmutlar’lının yıllardır beklediği kapalı su kanalı yapıldı ama Mahmutlar’lıya su yok. İnsanlar o kadar yatırım yaptı yaptı ki su geldi diye. O yatırımlar ne olacak? Bu vanalar neden konuldu buralara yetkililerden cevap bekliyorum ve soruyorum. Ne olacak Mahmutlarlı Çiftçi’nin hali?” diye sordu
YAYLALARDA ELEKTRİK YOK!
Bir başka paylaşımında “Mahmutlar yaylalarında elektrik yok, Mahmutlar’ın sahipsiz olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır” açıklaması yapan Cengiz Uğurkutu,“Değerli Mahmutlar halkı ve Sülüklü yaylası sakinleri, yaylamız bölgesine, elektriklerin verilmesi ramazan bayramı arkasını bulabileceği yetkililer tarafından tarafıma bildirilmiştir. Bir kez daha anlaşılmıştır ki Mahmutlarımızın sahibi yoktur. Gökbel yaylası ve çevremizdeki tüm yaylaların elektrikleri vardır. Bir Mahmutlar’lı vatandaş olarak üzülüyorum halimize” açıklamasında bulundu. Cengiz Uğurkutu’nun paylaşımına, Mahmutlar AK Parti Mahalle Başkanı Ali Koç ve Alanya Belediyesi Meclis üyesi Kayhan Balta cevap verdiler.
KOÇ,“BAYRAMA SORUN ÇÖZÜLECEK”
Koç, “Keşbeleni, Sülüklü ve Kozarası yaylalarındaki elektrikle ilgili sorunları CK Akdeniz Elektrik AŞ. Alanya müdürü Muhammet Emin Şekeroğlu ile görüştüm. Bu yaylalarda 88 adet direğin tahrip olduğunu Bayrama kadar bu direklerin AG- OG kış aylarına dayanıklı Elektrik direklerle değiştirilerek Elektrik verileceğinin sözünü aldım. Artık kış aylarında bile Yaylarda elektrik kesilmeyecek. Mahmutlar halkına hayırlı olsun” dedi.
BALTA, “BETON DİREKLER DİKİLECEK”
Balta, “Yayladaki elektrik sorunuyla alakalı tek müdürümüzle görüşmemiz sonucunda az hasarlı bölgelerin elektriği verilmiş çok hasarlı yerlerin çalışmaları devam etmekte ve beton direk yapılacağını bildirdiler en yakın zamanda tüm yaylalarımızda çalışmaların biteceğini bildirdiler. Tüm Mahmutlar halkına saygılarımla” açıklamasında bulundu.