TFF’nin Bölgesel Amatör Lig’in oynatılmayacağını açıklaması üzerine 7. Grupta lider durumda bulunan temsilcimiz Kestelspor’un şampiyonluğu kesinleşti.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, yeni tip korona virüs (covid-19) salgını nedeniyle ara verilen TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynatılmamasını kararlaştırdı. Bu kararın üzerine Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ve grubunda lider durumda bulunan Kestelspor’un 3. Lig’e yükselmesine kesin gözüyle bakılıyor.
ÜÇ TAKIMDA 3. LİGE ÇIKABİLİR
2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynanmaması kesinleşirken, bu liglerde şampiyon olacak, küme düşecek ve bir üst lige yükselecek takımların belirlenmesi ve uygulamanın hangi kriterlerde yapılacağı henüz netlik kazanmadı.
BAL’da grup lideri olan takımların şampiyon ilan edilmesi yüksek bir ihtimal. Grubunda 2. ve 3. sırada bulunup lider takımla arasında çok 3 ve daha daha az puan farkı bulunan takımlar da 3. Lig’e alınmayı bekliyor.
BAŞKAN YÜCEL TEBRİK ETTİ
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, meclis toplantısında 3. lige çıkan Kestelspor’u tebrik etti
Yücel”Pandemi süreci nedeniyle BAL Ligi’ne verilen aranın ardından, 2. Lig, 3. Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına ve liglerin kaldığı noktada tescillenmesine karar verildi. Buna göre Kestelspor’umuz, lider olarak sürdürdüğü BAL Ligi’nde şampiyonluğunu ilan ederek 3. lige yükseldi. Bu gururu şehrimize yaşatan Kestelspor’umuzda, yönetim, teknik heyet, futbolcularımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, takımımıza 3. ligde başarılar diliyorum” dedi.

Önceki İçerikMahmutlar AK Parti’ye ziyaretçi akını
Sonraki İçerikAlanyaspor-Galatasaray maçı bugün