Aslen Tunceli’li olan, Almanya’da doğup büyüyen ve 8 yıldır Mahmutlar’da yaşayan şampiyon sporcumuz Umut Camkıran önemi bir unvan müsabakası için Sırbistan’a gitti. Ringlerde fırtına gibi esen Anadolu Aslanı lakabıyla rakiplerinin korkulu rüyası olan milli boksörümüz Umut Camkıran pandemiden dolayı uzun süredir ara verilen müsabakaların yeniden başlamasıyla birlikte ilk maçını yapmak için Sırbistan’a gitti. Camkıran yolculuk öncesinde gazetemize şu açıklamalarda bulundu. “Ben aslen Dersim, Tunceli’liyim, Almanya’da doğup büyüdüm ve Alanya’da yaşıyorum. 8 yıldır Mahmutlar’da oturuyorum, burası artık ikinci memleketim. 30 yaşımdayım boks için en verimli çağım, Bu güne kadar 13 profesyonel maça çıkıp hepsini de kazandım. Bu maçlardan 12’sini nakavtla kazandım ki 12 nakavtın 10 tanesini birinci raundda yaptım. Spor kariyerimde Avrupa şampiyonluğum, Akdeniz Şampiyonluğumun yanı sıra birçokta madalya kazandım. Çıktığım her maçta ülkemizin adını duyurmak, kazandığımda bayrağımızı dalgalandırmak benim için çok büyük bir gurur kaynağıdır. Bugüne kadar aldığım dereceler benim için sadece

başlangıç, hedefim Dünya şampiyonu olmak ve yine ülkemizin, Alanya’mızın adını dünyaya duyurmaktır. Sırbistan’da yapacağım maç kariyerim açısından çok önemli, hem bir hazırlık maçı hem de bir unvan maçı olacak. Avrupa’da birçok sporcuyla maç yaptım, Dünya şampiyonluğuna kadar uzanacak bir başarı öyküsü için bu maçları kazanmak zorundayım. Çok iddialı konuşmayı sevmem ama nasıl bir sonuç alacağımı izleyip göreceksiniz” dedi.

Başka bir hedefinin de Dünya şampiyonluğu maçına Alanya’da çıkmak olduğunu dile getiren Camkıran, “Dünyada boksa çok büyük bir ilgi var, eğer hedeflerime ulaşır ve bu maçı Alanya’da yaparsam bu güzel şehrimizi de tüm dünyaya tanıtmış olacağım. Elbette o noktaya geldiğimizde bu organizasyonu çok değerli Belediye Başkanımızla, Sayın Kaymakamımızla ve sivil tolum örgütleriyle planlamamız ve bölgemize artı değerler katmamız gerekecek. Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra benim her zaman yanımda olan Angels Home, Ilusion ve Cleopatra firmalarımıza şükranlarımı sunuyorum. 18 Eylülde Belgrad’da çıkacağım maçta tüm Alanya’nın desteğini istiyorum. Sizleri gururla ve onurla temsil etmeye devam edeceğim” dedi.

 

Önceki İçerikÇıtırım’dan ‘Vefa’ Örneği
Sonraki İçerikYeşilkaya’ya önemli Görev